Bordlampe Voryn bianco m - Hvid svampelampe i metal til indendørs brug - Uden lyskilde
Produktinformation

Bordlampe Voryn bianco m - Hvid svampelampe i metal til indendørs brug - Uden lyskilde
Stemningsfuld svampelampe til indendørs brug - Bred, større variant
Den hvide Voryn bianco m bordlampe med en bred stilk har en venlig og let karakter. Skærmen og den robuste stilk har et blødere udseende, der forstærkes af det varme, gullige lys, der stråler ud under skærmen, når LED-pæren er tændt.
Resultatet er en rolig og indbydende atmosfære, der fungerer godt i lyse interiører. Denne svampeformede lampe ser smuk ud på et natbord, i en åben reol eller på et sidebord i stuen. Dens enkle svampeform gør Voryn nem at kombinere med træ, tekstiler og andre naturlige materialer.
Denne version af Voryn bianco m bordlampen er ideel til dem, der elsker et moderne interiør med en varm, retro følelse, hvor belysning ikke kun er funktionel, men også bidrager til stemningen i et rum.
• Skulpturelt design
Den organiske svampeform gør dette ikke bare til en lampe, men også til et kunstværk, der øjeblikkeligt tilføjer karakter og stil til ethvert rum.
• Robust metaldesign
Lampens metalramme føles robust og understreger dens tidløse karakter.
• Designet til at inspirere. Lavet til at holde.
Skabt til at passe ind i dit interiør og samtidig gøre præcis, hvad lys skal gøre: tilføje karakter, skabe ro og skabe accenter.
• Alsidig at placere og nem at flytte
Lampen er kompakt, så den ser perfekt ud på natborde, sideborde eller skriveborde, og den er nem at flytte.
• Ekskl. lyskilde
Denne lampe leveres uden lyskilde. Det giver dig mulighed for selv at bestemme din ønskede lysfarve, strålevinkel og lysudbytte. Altid det rigtige lys.
• Lys, der bor indeni
Føl dig hjemme med en indbydende glød i ethvert interiør. Hold lampen væk fra fugt, da den ikke trives der. På denne måde forbliver lyset varmt og indbydende i mange års glæde.
• En del af Voryn-serien
Fås i forskellige farver, størrelser og lampetyper.
Stemningsfuld svampelampe til indendørs brug - Bred, større variant
Den hvide Voryn bianco m bordlampe med en bred stilk har en venlig og let karakter. Skærmen og den robuste stilk har et blødere udseende, der forstærkes af det varme, gullige lys, der stråler ud under skærmen, når LED-pæren er tændt.
Resultatet er en rolig og indbydende atmosfære, der fungerer godt i lyse interiører. Denne svampeformede lampe ser smuk ud på et natbord, i en åben reol eller på et sidebord i stuen. Dens enkle svampeform gør Voryn nem at kombinere med træ, tekstiler og andre naturlige materialer.
Denne version af Voryn bianco m bordlampen er ideel til dem, der elsker et moderne interiør med en varm, retro følelse, hvor belysning ikke kun er funktionel, men også bidrager til stemningen i et rum.
• Skulpturelt design
Den organiske svampeform gør dette ikke bare til en lampe, men også til et kunstværk, der øjeblikkeligt tilføjer karakter og stil til ethvert rum.
• Robust metaldesign
Lampens metalramme føles robust og understreger dens tidløse karakter.
• Designet til at inspirere. Lavet til at holde.
Skabt til at passe ind i dit interiør og samtidig gøre præcis, hvad lys skal gøre: tilføje karakter, skabe ro og skabe accenter.
• Alsidig at placere og nem at flytte
Lampen er kompakt, så den ser perfekt ud på natborde, sideborde eller skriveborde, og den er nem at flytte.
• Ekskl. lyskilde
Denne lampe leveres uden lyskilde. Det giver dig mulighed for selv at bestemme din ønskede lysfarve, strålevinkel og lysudbytte. Altid det rigtige lys.
• Lys, der bor indeni
Føl dig hjemme med en indbydende glød i ethvert interiør. Hold lampen væk fra fugt, da den ikke trives der. På denne måde forbliver lyset varmt og indbydende i mange års glæde.
• En del af Voryn-serien
Fås i forskellige farver, størrelser og lampetyper.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Generel
| EAN | 8720722733049 |
|---|---|
| Mærke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Lyskilde
| Inklusive lyskilde | Nej |
|---|---|
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Antal lyspunkter | 2 |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | E27 |
Farve og materiale
| Farve | Mathvid |
|---|---|
| Materiale | Belagt metal |
Installation
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
| Kabel med stik | Ja |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 300 mm |
| Emballagehøjde | 360 mm |
| Emballagelængde | 350 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 2 |
Dimensioner og vægte
| Kabellængde | 1.8 m |
|---|---|
| Højde | 360 mm |
| Diameter lampeskærm | 330 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Generel
| EAN | 8720722733049 |
|---|---|
| Mærke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Lyskilde
| Inklusive lyskilde | Nej |
|---|---|
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Antal lyspunkter | 2 |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | E27 |
Farve og materiale
| Farve | Mathvid |
|---|---|
| Materiale | Belagt metal |
Installation
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
| Kabel med stik | Ja |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 300 mm |
| Emballagehøjde | 360 mm |
| Emballagelængde | 350 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 2 |
Dimensioner og vægte
| Kabellængde | 1.8 m |
|---|---|
| Højde | 360 mm |
| Diameter lampeskærm | 330 mm |
Downloads

Bordlampe Voryn bianco m - Hvid svampelampe i metal til indendørs brug - Uden lyskilde

Bordlampe Voryn bianco m - Hvid svampelampe i metal til indendørs brug - Uden lyskilde
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Generel
| EAN | 8720722733049 |
|---|---|
| Mærke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Lyskilde
| Inklusive lyskilde | Nej |
|---|---|
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Antal lyspunkter | 2 |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | E27 |
Farve og materiale
| Farve | Mathvid |
|---|---|
| Materiale | Belagt metal |
Installation
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
| Kabel med stik | Ja |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 300 mm |
| Emballagehøjde | 360 mm |
| Emballagelængde | 350 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 2 |
Dimensioner og vægte
| Kabellængde | 1.8 m |
|---|---|
| Højde | 360 mm |
| Diameter lampeskærm | 330 mm |






