Clark - Solcelle vägglampa - 3000K - IP65 - Svart - Klassisk
Produktinformation

Clark - Solcelle vägglampa - 3000K - IP65 - Svart - Klassisk
Clark - Væglampe med solceller - 3000K - IP65 - Sort - Klassisk
Leder du efter en stemningsfuld og multifunktionel væglampe? Så vælg denne Clark solcelle-væglampe. Solcellelampen har en indbygget bevægelsessensor og skumringsrelæ. Det gør lampen meget velegnet til belysning ved siden af f.eks. hoveddøren og på hegnet. Den indbyggede skumringsrelæ sørger for, at væglampen først tændes, når det begynder at blive mørkt. Bevægelsessensoren sørger derefter for, at lampen tændes, når den registrerer bevægelse. Clark er udstyret med en E27-lyskilde.
Det sikrer, at Clark giver en klassisk og nostalgisk atmosfære.
• Støv- og stænktæt - IP44
Du skal aldrig mere bekymre dig om fugt i dine solcellelamper. Denne solcellelampe er IP44-vandtæt og holder derfor nemt i flere sæsoner. Ingen fejl på grund af fugt og/eller støv.
• PIR-bevægelsessensor med skumringsrelæ
Lampen har en bevægelsessensor med skumringskontakt. Om natten tænder lyset automatisk, så snart nogen kommer inden for 5 meter, og forbliver tændt i 30 sekunder.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Vores kunder beskriver denne lysfarve som en varm og stemningsfuld lysfarve. En meget populær lysfarve til belysning af have og terrasse.
• Solpanel lavet af polykrystal
Solpanelet på denne væglampe er lavet af polykrystaller og omdanner sollys til elektricitet op til 80% bedre. Det betyder, at lampen oplades effektivt selv om vinteren.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
• Lang brændetid på 10 til 12 timer
Denne væglampe har en lang brændetid på 10 til 12 timer på en enkelt fuld opladning.
Clark - Væglampe med solceller - 3000K - IP65 - Sort - Klassisk
Leder du efter en stemningsfuld og multifunktionel væglampe? Så vælg denne Clark solcelle-væglampe. Solcellelampen har en indbygget bevægelsessensor og skumringsrelæ. Det gør lampen meget velegnet til belysning ved siden af f.eks. hoveddøren og på hegnet. Den indbyggede skumringsrelæ sørger for, at væglampen først tændes, når det begynder at blive mørkt. Bevægelsessensoren sørger derefter for, at lampen tændes, når den registrerer bevægelse. Clark er udstyret med en E27-lyskilde.
Det sikrer, at Clark giver en klassisk og nostalgisk atmosfære.
• Støv- og stænktæt - IP44
Du skal aldrig mere bekymre dig om fugt i dine solcellelamper. Denne solcellelampe er IP44-vandtæt og holder derfor nemt i flere sæsoner. Ingen fejl på grund af fugt og/eller støv.
• PIR-bevægelsessensor med skumringsrelæ
Lampen har en bevægelsessensor med skumringskontakt. Om natten tænder lyset automatisk, så snart nogen kommer inden for 5 meter, og forbliver tændt i 30 sekunder.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Vores kunder beskriver denne lysfarve som en varm og stemningsfuld lysfarve. En meget populær lysfarve til belysning af have og terrasse.
• Solpanel lavet af polykrystal
Solpanelet på denne væglampe er lavet af polykrystaller og omdanner sollys til elektricitet op til 80% bedre. Det betyder, at lampen oplades effektivt selv om vinteren.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
• Lang brændetid på 10 til 12 timer
Denne væglampe har en lang brændetid på 10 til 12 timer på en enkelt fuld opladning.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Sensor
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
|---|---|
| Detekteringsvinkel | 60 ° |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 5 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 10 mm |
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 175 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 30 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
| UV-bestandig | Ja |
Generel
| EAN | 8720722713850 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Installation
| Placeringstype | Væg |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
Andre specifikationer
| Anvendelser | Udendørs |
|---|---|
| Værelse | Have |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive lyskilde | Ja |
| Farve-temperatur | 3000K |
| Effekt pr. lyskilde | 1 W |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Levetid | 25000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.383 |
|---|---|
| Bredde | 9.6 cm |
| Højde | 17 cm |
| Længde | 14.2 cm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Sensor
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
|---|---|
| Detekteringsvinkel | 60 ° |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 5 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 10 mm |
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 175 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 30 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
| UV-bestandig | Ja |
Generel
| EAN | 8720722713850 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Installation
| Placeringstype | Væg |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
Andre specifikationer
| Anvendelser | Udendørs |
|---|---|
| Værelse | Have |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive lyskilde | Ja |
| Farve-temperatur | 3000K |
| Effekt pr. lyskilde | 1 W |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Levetid | 25000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.383 |
|---|---|
| Bredde | 9.6 cm |
| Højde | 17 cm |
| Længde | 14.2 cm |

Clark - Solcelle vägglampa - 3000K - IP65 - Svart - Klassisk
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Sensor
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
|---|---|
| Detekteringsvinkel | 60 ° |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 5 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 10 mm |
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 175 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 30 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
| UV-bestandig | Ja |
Generel
| EAN | 8720722713850 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Installation
| Placeringstype | Væg |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
Andre specifikationer
| Anvendelser | Udendørs |
|---|---|
| Værelse | Have |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive lyskilde | Ja |
| Farve-temperatur | 3000K |
| Effekt pr. lyskilde | 1 W |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Levetid | 25000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.383 |
|---|---|
| Bredde | 9.6 cm |
| Højde | 17 cm |
| Længde | 14.2 cm |






