LED-lysarmatur 120cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål
Produktinformation

LED-lysarmatur 120cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål
LED-Panel - 60x60cm - 40W 3600lm - (90lm/W) - 4000K - flimmerfrei
Denne IP65 vandtætte LED Lysarmatur er velegnet til LED Rør på 120 cm. Lampen leveres uden rør, så du selv kan vælge lysfarve og lysstyrke og altid kan udskifte rørene. LED Lysarmatur er fuldstændig sømløs og udstyret med vandafvisende gummi. Dette giver en IP65 beskyttelsesklasse, hvilket betyder, at armaturen er modstandsdygtig over for fugt og støv. Dette gør denne lampe perfekt til fugtige rum og udendørs brug.
Lysarmaturen er endda velegnet til kølerum takket være driftstemperaturen fra -25 til 50 grader. LED Lysarmaturen er fremstillet af højkvalitets ABS og polycarbonat og er modstandsdygtig over for kemiske dampe. Dette gør den ideel til brug i garager, fabrikshaller og andre rum, hvor der forekommer kemiske dampe. LED Lysarmaturen leveres med 2 års garanti. Defekte dele udskiftes gratis. LED TL-fatnung leveres klar til montering, inklusive alle nødvendige materialer.
Så kan du gå i gang med installationen samme dag, du modtager pakken, og selvfølgelig spare energi.
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• Støv- og sprøjtvandtæt - IP65
Takket være den høje IP-klasse er denne LED-lysstofrør velegnet til både tørre og våde omgivelser, såsom lagerrum, skure, lagerhaller og værksteder.
• Fremstillet af ABS og polykarbonat
Takket være en kombination af ABS og polycarbonat bliver LED-lysstofrøret ikke gennemtrængeligt for giftige dampe. Derfor er det også velegnet til belysning i autoværksteder og fabrikshaller.
• Driftstemperatur -25 til 50 grader
Disse LED Lysarmaturer fungerer under temperaturer fra -25 til 50 grader. Det gør dem også velegnede til frysere, kølehuse, dårligt isolerede rum eller i tagryggen på lagerbygninger.
• Plug and play
Disse lysstofrør er nemme at montere. Hæng klemmerne i rustfrit stål på det ønskede sted, og klik lysstofrøret fast. Skruer og stik medfølger.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
LED-Panel - 60x60cm - 40W 3600lm - (90lm/W) - 4000K - flimmerfrei
Denne IP65 vandtætte LED Lysarmatur er velegnet til LED Rør på 120 cm. Lampen leveres uden rør, så du selv kan vælge lysfarve og lysstyrke og altid kan udskifte rørene. LED Lysarmatur er fuldstændig sømløs og udstyret med vandafvisende gummi. Dette giver en IP65 beskyttelsesklasse, hvilket betyder, at armaturen er modstandsdygtig over for fugt og støv. Dette gør denne lampe perfekt til fugtige rum og udendørs brug.
Lysarmaturen er endda velegnet til kølerum takket være driftstemperaturen fra -25 til 50 grader. LED Lysarmaturen er fremstillet af højkvalitets ABS og polycarbonat og er modstandsdygtig over for kemiske dampe. Dette gør den ideel til brug i garager, fabrikshaller og andre rum, hvor der forekommer kemiske dampe. LED Lysarmaturen leveres med 2 års garanti. Defekte dele udskiftes gratis. LED TL-fatnung leveres klar til montering, inklusive alle nødvendige materialer.
Så kan du gå i gang med installationen samme dag, du modtager pakken, og selvfølgelig spare energi.
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• Støv- og sprøjtvandtæt - IP65
Takket være den høje IP-klasse er denne LED-lysstofrør velegnet til både tørre og våde omgivelser, såsom lagerrum, skure, lagerhaller og værksteder.
• Fremstillet af ABS og polykarbonat
Takket være en kombination af ABS og polycarbonat bliver LED-lysstofrøret ikke gennemtrængeligt for giftige dampe. Derfor er det også velegnet til belysning i autoværksteder og fabrikshaller.
• Driftstemperatur -25 til 50 grader
Disse LED Lysarmaturer fungerer under temperaturer fra -25 til 50 grader. Det gør dem også velegnede til frysere, kølehuse, dårligt isolerede rum eller i tagryggen på lagerbygninger.
• Plug and play
Disse lysstofrør er nemme at montere. Hæng klemmerne i rustfrit stål på det ønskede sted, og klik lysstofrøret fast. Skruer og stik medfølger.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 135 mm |
| Emballagehøjde | 100 mm |
| Emballagelængde | 1275 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Generel
| EAN | 8433325179137 |
|---|---|
| Mærke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG11 |
|---|---|
| IK-værdi | IK10 |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 1.964 |
|---|---|
| Bredde | 129 mm |
| Højde | 88 mm |
| Længde | 1265 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 135 mm |
| Emballagehøjde | 100 mm |
| Emballagelængde | 1275 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Generel
| EAN | 8433325179137 |
|---|---|
| Mærke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG11 |
|---|---|
| IK-værdi | IK10 |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 1.964 |
|---|---|
| Bredde | 129 mm |
| Højde | 88 mm |
| Længde | 1265 mm |
Downloads

LED-lysarmatur 120cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål

LED-lysarmatur 120cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 135 mm |
| Emballagehøjde | 100 mm |
| Emballagelængde | 1275 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Generel
| EAN | 8433325179137 |
|---|---|
| Mærke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG11 |
|---|---|
| IK-værdi | IK10 |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 1.964 |
|---|---|
| Bredde | 129 mm |
| Højde | 88 mm |
| Længde | 1265 mm |






