LED Lysarmatur 150cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 - clips i rustfrit stål - LED Lysarmatur
Produktinformation

LED Lysarmatur 150cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 - clips i rustfrit stål - LED Lysarmatur
LED Lysarmatur 150cm Doppelt - Max. 2x30W - Linkbar - T8 (G13) rør - IP65
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• Støv- og sprøjtvandtæt - IP65
Takket være den høje IP-klasse er denne LED-lysstofrør velegnet til både tørre og våde omgivelser, såsom lagerrum, skure, lagerhaller og værksteder.
• Kan forbindes med op til 20 stykker
Disse LED-lys er linkbare op til maksimalt 20. Det betyder, at du nemt og hurtigt kan forbinde op til 20 stykker og styre dem med et tryk på en kontakt.
• Fremstillet af ABS og polykarbonat
Takket være en kombination af ABS og polycarbonat bliver LED-lysstofrøret ikke gennemtrængeligt for giftige dampe. Derfor er det også velegnet til belysning i autoværksteder og fabrikshaller.
• Sømløs finish
Denne lampe er lavet af materialer af høj kvalitet. Det beskytter produktet mod slagskader og får det dermed til at holde længere. De medfølgende clips er rustfrie.
• Driftstemperatur -25 til 50 grader
Disse LED Lysarmaturer fungerer under temperaturer fra -25 til 50 grader. Det gør dem også velegnede til frysere, kølehuse, dårligt isolerede rum eller i tagryggen på lagerbygninger.
• Plug and play
Disse lysstofrør er nemme at montere. Hæng klemmerne i rustfrit stål på det ønskede sted, og klik lysstofrøret fast. Skruer og stik medfølger.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
LED Lysarmatur 150cm Doppelt - Max. 2x30W - Linkbar - T8 (G13) rør - IP65
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• Støv- og sprøjtvandtæt - IP65
Takket være den høje IP-klasse er denne LED-lysstofrør velegnet til både tørre og våde omgivelser, såsom lagerrum, skure, lagerhaller og værksteder.
• Kan forbindes med op til 20 stykker
Disse LED-lys er linkbare op til maksimalt 20. Det betyder, at du nemt og hurtigt kan forbinde op til 20 stykker og styre dem med et tryk på en kontakt.
• Fremstillet af ABS og polykarbonat
Takket være en kombination af ABS og polycarbonat bliver LED-lysstofrøret ikke gennemtrængeligt for giftige dampe. Derfor er det også velegnet til belysning i autoværksteder og fabrikshaller.
• Sømløs finish
Denne lampe er lavet af materialer af høj kvalitet. Det beskytter produktet mod slagskader og får det dermed til at holde længere. De medfølgende clips er rustfrie.
• Driftstemperatur -25 til 50 grader
Disse LED Lysarmaturer fungerer under temperaturer fra -25 til 50 grader. Det gør dem også velegnede til frysere, kølehuse, dårligt isolerede rum eller i tagryggen på lagerbygninger.
• Plug and play
Disse lysstofrør er nemme at montere. Hæng klemmerne i rustfrit stål på det ønskede sted, og klik lysstofrøret fast. Skruer og stik medfølger.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 105 mm |
| Emballagehøjde | 60 mm |
| Emballagelængde | 1575 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 10 |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 2.1 |
|---|---|
| Bredde | 102 mm |
| Højde | 73 mm |
| Længde | 100 mm |
Generel
| EAN | 7439628382350 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG9 |
|---|---|
| IK-værdi | IK06 |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Antal lyspunkter | 2 |
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 105 mm |
| Emballagehøjde | 60 mm |
| Emballagelængde | 1575 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 10 |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 2.1 |
|---|---|
| Bredde | 102 mm |
| Højde | 73 mm |
| Længde | 100 mm |
Generel
| EAN | 7439628382350 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG9 |
|---|---|
| IK-værdi | IK06 |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Antal lyspunkter | 2 |
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Downloads

LED Lysarmatur 150cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 - clips i rustfrit stål - LED Lysarmatur

LED Lysarmatur 150cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 - clips i rustfrit stål - LED Lysarmatur
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 105 mm |
| Emballagehøjde | 60 mm |
| Emballagelængde | 1575 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 10 |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 2.1 |
|---|---|
| Bredde | 102 mm |
| Højde | 73 mm |
| Længde | 100 mm |
Generel
| EAN | 7439628382350 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG9 |
|---|---|
| IK-værdi | IK06 |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Antal lyspunkter | 2 |
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |






