LED Lysarmatur 60cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål
Produktinformation

LED Lysarmatur 60cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål
LED Lysarmatur 60cm Doppelt - Max. 2x9W - Linkbar - til T8 (G13) rør - IP65
Dette dobbelte T8-lysstofarmatur passer til to T8 LED lysstofrør på 60 cm. Armaturet er lavet af polykarbonat og ABS. Dette materiale bliver ikke porøst, hvis det udsættes for giftige dampe i længere tid. Det gør TL-armaturet velegnet til f.eks. fabrikshaller og bilgarager. TL-armaturet er helt vandtæt i henhold til IP65. Det gør også armaturet velegnet til fugtige rum og udendørs brug. Lysstofrørsarmaturet har en driftstemperatur på -25°C ~ 50°C.
Det gør også armaturet velegnet til installation i køle- og fryselagre. Kabelforskruningen på siden af armaturet gør det nemt at tilslutte. Det gør det nemt at tilslutte et stort antal lamper til en enkelt gruppe. Armaturet er let at hænge op med de medfølgende monteringsclips. De er lavet af rustfrit stål og ruster derfor ikke, når de udsættes for lang tids fugt.
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• Støv- og sprøjtvandtæt - IP65
Takket være den høje IP-klasse er denne LED-lysstofrør velegnet til både tørre og våde omgivelser, såsom lagerrum, skure, lagerhaller og værksteder.
• Kan forbindes med op til 20 stykker
Disse LED-lys er linkbare op til maksimalt 20. Det betyder, at du nemt og hurtigt kan forbinde op til 20 stykker og styre dem med et tryk på en kontakt.
• Fremstillet af ABS og polykarbonat
Takket være en kombination af ABS og polycarbonat bliver LED-lysstofrøret ikke gennemtrængeligt for giftige dampe. Derfor er det også velegnet til belysning i autoværksteder og fabrikshaller.
• Driftstemperatur -25 til 50 grader
Disse LED Lysarmaturer fungerer under temperaturer fra -25 til 50 grader. Det gør dem også velegnede til frysere, kølehuse, dårligt isolerede rum eller i tagryggen på lagerbygninger.
• Plug and play
Disse lysstofrør er nemme at montere. Hæng klemmerne i rustfrit stål på det ønskede sted, og klik lysstofrøret fast. Skruer og stik medfølger.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
LED Lysarmatur 60cm Doppelt - Max. 2x9W - Linkbar - til T8 (G13) rør - IP65
Dette dobbelte T8-lysstofarmatur passer til to T8 LED lysstofrør på 60 cm. Armaturet er lavet af polykarbonat og ABS. Dette materiale bliver ikke porøst, hvis det udsættes for giftige dampe i længere tid. Det gør TL-armaturet velegnet til f.eks. fabrikshaller og bilgarager. TL-armaturet er helt vandtæt i henhold til IP65. Det gør også armaturet velegnet til fugtige rum og udendørs brug. Lysstofrørsarmaturet har en driftstemperatur på -25°C ~ 50°C.
Det gør også armaturet velegnet til installation i køle- og fryselagre. Kabelforskruningen på siden af armaturet gør det nemt at tilslutte. Det gør det nemt at tilslutte et stort antal lamper til en enkelt gruppe. Armaturet er let at hænge op med de medfølgende monteringsclips. De er lavet af rustfrit stål og ruster derfor ikke, når de udsættes for lang tids fugt.
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• Støv- og sprøjtvandtæt - IP65
Takket være den høje IP-klasse er denne LED-lysstofrør velegnet til både tørre og våde omgivelser, såsom lagerrum, skure, lagerhaller og værksteder.
• Kan forbindes med op til 20 stykker
Disse LED-lys er linkbare op til maksimalt 20. Det betyder, at du nemt og hurtigt kan forbinde op til 20 stykker og styre dem med et tryk på en kontakt.
• Fremstillet af ABS og polykarbonat
Takket være en kombination af ABS og polycarbonat bliver LED-lysstofrøret ikke gennemtrængeligt for giftige dampe. Derfor er det også velegnet til belysning i autoværksteder og fabrikshaller.
• Driftstemperatur -25 til 50 grader
Disse LED Lysarmaturer fungerer under temperaturer fra -25 til 50 grader. Det gør dem også velegnede til frysere, kølehuse, dårligt isolerede rum eller i tagryggen på lagerbygninger.
• Plug and play
Disse lysstofrør er nemme at montere. Hæng klemmerne i rustfrit stål på det ønskede sted, og klik lysstofrøret fast. Skruer og stik medfølger.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 105 mm |
| Emballagehøjde | 60 mm |
| Emballagelængde | 675 mm |
| Mængde mastercarton | 15 |
| Emballagevægt | 95 g |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Generel
| EAN | 8720364401276 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG9 |
|---|---|
| IK-værdi | IK06 |
| Værelse | Carport, Loft, Havehus, Fabrik, Lager, Fabrikshal, Butik, Kontor, Skoler |
| Anvendelser | Kontor, Industri, Sundhedspleje, Uddannelse, Udendørs, Detailhandel, Arkitektonisk, Fitnesscenter, Rekreativt område, Opbevaring, Maritime |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Antal lyspunkter | 2 |
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.815 |
|---|---|
| Bredde | 102 mm |
| Højde | 73 mm |
| Længde | 100 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 105 mm |
| Emballagehøjde | 60 mm |
| Emballagelængde | 675 mm |
| Mængde mastercarton | 15 |
| Emballagevægt | 95 g |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Generel
| EAN | 8720364401276 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG9 |
|---|---|
| IK-værdi | IK06 |
| Værelse | Carport, Loft, Havehus, Fabrik, Lager, Fabrikshal, Butik, Kontor, Skoler |
| Anvendelser | Kontor, Industri, Sundhedspleje, Uddannelse, Udendørs, Detailhandel, Arkitektonisk, Fitnesscenter, Rekreativt område, Opbevaring, Maritime |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Antal lyspunkter | 2 |
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.815 |
|---|---|
| Bredde | 102 mm |
| Højde | 73 mm |
| Længde | 100 mm |
Downloads

LED Lysarmatur 60cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål

LED Lysarmatur 60cm dobbelt - Linkbar - Egnet til T8 (G13) rør - IP65 vandtæt - clips i rustfrit stål
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Udgangsspænding | 220-240V DC |
| Arbejdsspænding | 230 V |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 105 mm |
| Emballagehøjde | 60 mm |
| Emballagelængde | 675 mm |
| Mængde mastercarton | 15 |
| Emballagevægt | 95 g |
Farve og materiale
| Farve | Grå |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC), ABS plast |
| Diffusormateriale | Polycarbonat (PC) |
| Diffusorens efterbehandling | Gennemsigtig |
Generel
| EAN | 8720364401276 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Indføringstype | PG9 |
|---|---|
| IK-værdi | IK06 |
| Værelse | Carport, Loft, Havehus, Fabrik, Lager, Fabrikshal, Butik, Kontor, Skoler |
| Anvendelser | Kontor, Industri, Sundhedspleje, Uddannelse, Udendørs, Detailhandel, Arkitektonisk, Fitnesscenter, Rekreativt område, Opbevaring, Maritime |
Lyskilde
| Dæmpbar | Nej |
|---|---|
| Antal lyspunkter | 2 |
| Udskiftelig lyskilde | Ja |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.815 |
|---|---|
| Bredde | 102 mm |
| Højde | 73 mm |
| Længde | 100 mm |






