Dæmpbar LED-transformator 12-36 Watt 12-42V 700mA 2.4GHz inklusiv 1-kanals fjernbetjening
Produktinformation

Dæmpbar LED-transformator 12-36 Watt 12-42V 700mA 2.4GHz inklusiv 1-kanals fjernbetjening
LED transformator - Dæmpbar 12-36W 12-42V 700mA 2.4GHz
Dæmpbar LED-transformator passer til vores indbygningsspots til verandaen med en effekt på 3 watt pr. spot. LED-transformeren kan tilsluttes hurtigt og nemt og styres med en 1-kanals radiofjernbetjening. LED-transformeren leveres med en 12-ports fordeler, som kan bruges til at tilslutte op til 12 indbygningsspots. Sørg for, at alle tilslutninger på 12-vejs fordeleren altid er i brug med mindst 4 spots og eller suppleret med jumpere, ellers fungerer transformeren ikke.
• 2 års garanti
Du får en omfattende 2-års all-in-garanti på denne LED-transformer. Inden for disse 2 år vil defekte produkter blive udskiftet gratis. Køb uden bekymringer.
• Trinløs dæmpbar
Denne LED-transformator konverterer netspænding (220/230V) til lavspænding 12V og kan dæmpes helt trinløst og lydløst fra 100-0%. Altid den rette mængde lys.
• IP20 støvtæt
Denne LED-driver er IP20-støvtæt og derfor ikke vandtæt. Vil du gerne bruge LED-driveren i et fugtigt rum? Så placer den i en vandtæt samledåse.
• Egnet til
Transformeren omdanner 220/230 V netstrøm til 12 V lavspænding. Når du installerer indbygningsspots eller vekselbelysning, skal du sørge for, at transformeren passer gennem det borede hul.
LED transformator - Dæmpbar 12-36W 12-42V 700mA 2.4GHz
Dæmpbar LED-transformator passer til vores indbygningsspots til verandaen med en effekt på 3 watt pr. spot. LED-transformeren kan tilsluttes hurtigt og nemt og styres med en 1-kanals radiofjernbetjening. LED-transformeren leveres med en 12-ports fordeler, som kan bruges til at tilslutte op til 12 indbygningsspots. Sørg for, at alle tilslutninger på 12-vejs fordeleren altid er i brug med mindst 4 spots og eller suppleret med jumpere, ellers fungerer transformeren ikke.
• 2 års garanti
Du får en omfattende 2-års all-in-garanti på denne LED-transformer. Inden for disse 2 år vil defekte produkter blive udskiftet gratis. Køb uden bekymringer.
• Trinløs dæmpbar
Denne LED-transformator konverterer netspænding (220/230V) til lavspænding 12V og kan dæmpes helt trinløst og lydløst fra 100-0%. Altid den rette mængde lys.
• IP20 støvtæt
Denne LED-driver er IP20-støvtæt og derfor ikke vandtæt. Vil du gerne bruge LED-driveren i et fugtigt rum? Så placer den i en vandtæt samledåse.
• Egnet til
Transformeren omdanner 220/230 V netstrøm til 12 V lavspænding. Når du installerer indbygningsspots eller vekselbelysning, skal du sørge for, at transformeren passer gennem det borede hul.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| Dimmer egnet til type belysning | LED |
|---|---|
| Udgangsspænding | 12V DC |
| Udgangsstrøm | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Vigtigste specifikationer
| Dimmer egnet til type belysning | LED |
|---|---|
| Udgangsspænding | 12V DC |
| Udgangsstrøm | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Generel
| EAN | 8719323187993 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC, TÜV, SAA |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Mængde mastercarton | 1 |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 45 mm |
|---|---|
| Højde | 31 mm |
| Længde | 135 mm |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Jordledning | Nej |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Kabel med stik | Nej |
Andre specifikationer
| Dæmpningsteknik | Digital dæmpning |
|---|
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC) |
Vigtigste specifikationer
| Dimmer egnet til type belysning | LED |
|---|---|
| Udgangsspænding | 12V DC |
| Udgangsstrøm | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Vigtigste specifikationer
| Dimmer egnet til type belysning | LED |
|---|---|
| Udgangsspænding | 12V DC |
| Udgangsstrøm | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Generel
| EAN | 8719323187993 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC, TÜV, SAA |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Mængde mastercarton | 1 |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 45 mm |
|---|---|
| Højde | 31 mm |
| Længde | 135 mm |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Jordledning | Nej |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Kabel med stik | Nej |
Andre specifikationer
| Dæmpningsteknik | Digital dæmpning |
|---|
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC) |

Dæmpbar LED-transformator 12-36 Watt 12-42V 700mA 2.4GHz inklusiv 1-kanals fjernbetjening
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| Dimmer egnet til type belysning | LED |
|---|---|
| Udgangsspænding | 12V DC |
| Udgangsstrøm | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Generel
| EAN | 8719323187993 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC, TÜV, SAA |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Mængde mastercarton | 1 |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 45 mm |
|---|---|
| Højde | 31 mm |
| Længde | 135 mm |
Installation
| Linkbar | Ja |
|---|---|
| Jordledning | Nej |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Kabel med stik | Nej |
Andre specifikationer
| Dæmpningsteknik | Digital dæmpning |
|---|
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC) |






