Leeds - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug
Produktinformation

Leeds - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug
Leeds - Væglampe med sensor - 10 W 780 lm - 3000 K - Sort
Denne moderne Leeds-væglampe er superfunktionel takket være dens bevægelsessensor og skumringsrelæ. Begge sensorer kan indstilles helt uafhængigt af hinanden. Det betyder, at lampen kun tænder, når du ønsker det. Væglampen bruger 10 watt og producerer ikke mindre end 800 lumen lys. Bevægelsessensoren har en registreringsafstand på 9 meter og kan justeres i forsinkelsestid. Skumringsrelæet kan indstilles i værdier mellem 3 og 2000 lux.
Du behøver ikke at bekymre dig om defekter forårsaget af fugt og/eller støv. Væglampen er IP65-vandtæt.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fremstillet af polykarbonat
Denne LED-væglampe er lavet af vedligeholdelsesfrit polykarbonat. Dette materiale ruster ikke, holder sig som nyt i lang tid og er nemt at rengøre. Perfekt til udendørs br
• Integreret lyskilde
Denne LED-væglampe har en integreret LED-lyskilde. Det sikrer, at lysfarve og lysudbytte passer perfekt til lampens design.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Leeds - Væglampe med sensor - 10 W 780 lm - 3000 K - Sort
Denne moderne Leeds-væglampe er superfunktionel takket være dens bevægelsessensor og skumringsrelæ. Begge sensorer kan indstilles helt uafhængigt af hinanden. Det betyder, at lampen kun tænder, når du ønsker det. Væglampen bruger 10 watt og producerer ikke mindre end 800 lumen lys. Bevægelsessensoren har en registreringsafstand på 9 meter og kan justeres i forsinkelsestid. Skumringsrelæet kan indstilles i værdier mellem 3 og 2000 lux.
Du behøver ikke at bekymre dig om defekter forårsaget af fugt og/eller støv. Væglampen er IP65-vandtæt.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fremstillet af polykarbonat
Denne LED-væglampe er lavet af vedligeholdelsesfrit polykarbonat. Dette materiale ruster ikke, holder sig som nyt i lang tid og er nemt at rengøre. Perfekt til udendørs br
• Integreret lyskilde
Denne LED-væglampe har en integreret LED-lyskilde. Det sikrer, at lysfarve og lysudbytte passer perfekt til lampens design.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 153 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 100 mm |
| Emballagelængde | 292 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 10 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713584 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.55 |
|---|---|
| Bredde | 288 mm |
| Højde | 145 mm |
| Længde | 91 mm |
| Monteringspladens bredde | 30 mm |
| Monteringspladens længde | 94 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 153 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 100 mm |
| Emballagelængde | 292 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 10 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713584 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.55 |
|---|---|
| Bredde | 288 mm |
| Højde | 145 mm |
| Længde | 91 mm |
| Monteringspladens bredde | 30 mm |
| Monteringspladens længde | 94 mm |
Downloads

Leeds - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug

Leeds - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 153 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 100 mm |
| Emballagelængde | 292 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 10 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713584 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.55 |
|---|---|
| Bredde | 288 mm |
| Højde | 145 mm |
| Længde | 91 mm |
| Monteringspladens bredde | 30 mm |
| Monteringspladens længde | 94 mm |







