Rax T8 LED Lysarmatur 60cm IP20 egnet til et rør
Produktinformation

Rax T8 LED Lysarmatur 60cm IP20 egnet til et rør
Rax T8 LED Lysarmatur 60cm IP20 egnet til et rør
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• IP20 Støvtæt
Denne LED Lysarmatur er IP20-støvtæt, velegnet til tørre rum som kontorer, garager og skure. Ikke egnet til fugtige rum.
• Fremstillet af stenhårdt stål
Dette LED Lysarmatur er lavet af stenhårdt stål. Derfor bøjer det ikke så let. Ikke engang i meget lange længder. Ingen irriterende nedhængning.
• 2 års garanti
Du får en omfattende 2-årig all-in-garanti på dette LED Lysarmatur. Defekter vil blive erstattet hurtigt og gratis inden for disse 2 år. Køb uden bekymringer.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
• Certifikater
Dette kvalitetsprodukt er blevet grundigt testet for visuelle og funktionelle egenskaber. Som følge heraf bærer produktet følgende certificeringsmærker: TÜV, ENEC, VDE og TÜV-GS.
Rax T8 LED Lysarmatur 60cm IP20 egnet til et rør
• Udskiftelig T8-lyskilde (G13)
Denne lysstofrør har en T8-fatning (G13). Det er et af de mest populære LED-lysstofrør. Det gør det meget nemt at finde et (erstatnings)rør.
• IP20 Støvtæt
Denne LED Lysarmatur er IP20-støvtæt, velegnet til tørre rum som kontorer, garager og skure. Ikke egnet til fugtige rum.
• Fremstillet af stenhårdt stål
Dette LED Lysarmatur er lavet af stenhårdt stål. Derfor bøjer det ikke så let. Ikke engang i meget lange længder. Ingen irriterende nedhængning.
• 2 års garanti
Du får en omfattende 2-årig all-in-garanti på dette LED Lysarmatur. Defekter vil blive erstattet hurtigt og gratis inden for disse 2 år. Køb uden bekymringer.
• Anvendelser
Lysstofrør er meget effektive i funktionelle rum såsom lagerhaller, værksteder, fabrikker, lader og kontorer.
• Certifikater
Dette kvalitetsprodukt er blevet grundigt testet for visuelle og funktionelle egenskaber. Som følge heraf bærer produktet følgende certificeringsmærker: TÜV, ENEC, VDE og TÜV-GS.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Maksimalt wattforbrug | 20 W |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Maksimalt wattforbrug | 20 W |
Installation
| Linkbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Lyskilde
| Fatning | G13 - T8 |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 40 mm |
|---|---|
| Højde | 26 mm |
| Længde | 630 mm |
Generel
| EAN | 8720143847745 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Emballage
| Emballagetype | Krympeemballage |
|---|---|
| Emballagebredde | 40 mm |
| Emballagehøjde | 26 mm |
| Emballagelængde | 630 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 25 |
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Stål |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Maksimalt wattforbrug | 20 W |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Maksimalt wattforbrug | 20 W |
Installation
| Linkbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Lyskilde
| Fatning | G13 - T8 |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 40 mm |
|---|---|
| Højde | 26 mm |
| Længde | 630 mm |
Generel
| EAN | 8720143847745 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Emballage
| Emballagetype | Krympeemballage |
|---|---|
| Emballagebredde | 40 mm |
| Emballagehøjde | 26 mm |
| Emballagelængde | 630 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 25 |
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Stål |

Rax T8 LED Lysarmatur 60cm IP20 egnet til et rør
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Maksimalt wattforbrug | 20 W |
Installation
| Linkbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstype | Loft |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
| Montering | Overflademonteret |
Lyskilde
| Fatning | G13 - T8 |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Inklusive lyskilde | Nej |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 40 mm |
|---|---|
| Højde | 26 mm |
| Længde | 630 mm |
Generel
| EAN | 8720143847745 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 1 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Emballage
| Emballagetype | Krympeemballage |
|---|---|
| Emballagebredde | 40 mm |
| Emballagehøjde | 26 mm |
| Emballagelængde | 630 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 25 |
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Stål |






