Sæt med 10 LED GU10 Pærer - 4,9 watt - 450 lumen - 4000 K neutralhvidt - LED reflektor - Erstatter 50 watt
Produktinformation

Sæt med 10 LED GU10 Pærer - 4,9 watt - 450 lumen - 4000 K neutralhvidt - LED reflektor - Erstatter 50 watt
Sæt med 10x LED GU10 Pærer - 4,9 W - 450 lm - 4000 K - LED reflektor
Spar på energiomkostningerne hurtigt, nemt og effektivt med dette GU10-spot fra HOFTRONIC. Med LED-spotlighten kan du udskifte dine nuværende halogenlamper, glødelamper eller LED-lamper 1:1. Med et forbrug på kun 4,9 Watt og et lysudbytte på 450 lumen erstatter dette LED-spot en 50-watts halogenlampe. En besparelse på 85 % på dine energiomkostninger. LED-spottet giver et neutralt hvidt lys på 4000 grader Kelvin. Den perfekte lysfarve til funktionelle områder som f.eks.
badeværelser, køkkener, skure og haver.
• GU10-spot
GU10-spotlight er en LED-pære med et rundt, fladt hoved. Lampen har en højde på 5,4 cm og en diameter på 5 cm. Afstanden mellem tilslutningsstifterne er 10 mm.
• Erstat 50 watt
Denne energieffektive lampe erstatter en traditionel glødelampe på 50 W uden at gå på kompromis med mængden af udsendt lys. Kvaliteten forbliver uændret, men du sparer på dit energiforbrug.
• 4000K Neutral hvid
Denne lysfarve kan beskrives som et lyst hvidt lys, et lys, der både føles varmt og minder om dagslyset ved solopgang eller solnedgang. Farvetemperaturen er perfekt til dit køkken eller badeværelse.
• Bred udstrålingsvinkel på 100 grader
Med sin brede strålevinkel på 100 grader oplyser lampen nemt et stort område. Det gør lamperne velegnede til hoved- og stemningsbelysning.
• 15.000 brændetimer (ca. 6 år)
Lampen holder med garanti i mindst 15.000 timer. Det vil sige, at hvis den bruges 150 dage om året i 6 timer om dagen, holder den mindst 6 år.
• 2 års garanti
Du får en omfattende 2-årig all-in-garanti på denne LED-lampe. Defekte produkter vil blive udskiftet helt gratis inden for disse 2 år. Køb uden bekymringer.
Sæt med 10x LED GU10 Pærer - 4,9 W - 450 lm - 4000 K - LED reflektor
Spar på energiomkostningerne hurtigt, nemt og effektivt med dette GU10-spot fra HOFTRONIC. Med LED-spotlighten kan du udskifte dine nuværende halogenlamper, glødelamper eller LED-lamper 1:1. Med et forbrug på kun 4,9 Watt og et lysudbytte på 450 lumen erstatter dette LED-spot en 50-watts halogenlampe. En besparelse på 85 % på dine energiomkostninger. LED-spottet giver et neutralt hvidt lys på 4000 grader Kelvin. Den perfekte lysfarve til funktionelle områder som f.eks.
badeværelser, køkkener, skure og haver.
• GU10-spot
GU10-spotlight er en LED-pære med et rundt, fladt hoved. Lampen har en højde på 5,4 cm og en diameter på 5 cm. Afstanden mellem tilslutningsstifterne er 10 mm.
• Erstat 50 watt
Denne energieffektive lampe erstatter en traditionel glødelampe på 50 W uden at gå på kompromis med mængden af udsendt lys. Kvaliteten forbliver uændret, men du sparer på dit energiforbrug.
• 4000K Neutral hvid
Denne lysfarve kan beskrives som et lyst hvidt lys, et lys, der både føles varmt og minder om dagslyset ved solopgang eller solnedgang. Farvetemperaturen er perfekt til dit køkken eller badeværelse.
• Bred udstrålingsvinkel på 100 grader
Med sin brede strålevinkel på 100 grader oplyser lampen nemt et stort område. Det gør lamperne velegnede til hoved- og stemningsbelysning.
• 15.000 brændetimer (ca. 6 år)
Lampen holder med garanti i mindst 15.000 timer. Det vil sige, at hvis den bruges 150 dage om året i 6 timer om dagen, holder den mindst 6 år.
• 2 års garanti
Du får en omfattende 2-årig all-in-garanti på denne LED-lampe. Defekte produkter vil blive udskiftet helt gratis inden for disse 2 år. Køb uden bekymringer.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Arbejdsspænding | 230 V |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Lysstrøm | 400 lm |
| Watt | 4.5 W |
| Powerfactor | >0.50 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Pæreform | GU10 |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Arbejdsspænding | 230 V |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Lysstrøm | 400 lm |
| Watt | 4.5 W |
| Powerfactor | >0.50 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Pæreform | GU10 |
Installation
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
Emballage
| Emballagebredde | 51 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 80 mm |
| Emballagelængde | 51 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 100 |
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Aluminium & plast |
Generel
| EAN | 8720722729370 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 10 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Værelse | Soveværelse, Hall, Stue, Toilet, Butik, Kontor |
|---|
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 4000K |
| Skiftecyklusser | 30000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Neutral hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 100 ° |
| Levetid | 15000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | GU10 |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 50 mm |
|---|---|
| Højde | 58 mm |
| Længde | 50 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Arbejdsspænding | 230 V |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Lysstrøm | 400 lm |
| Watt | 4.5 W |
| Powerfactor | >0.50 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Pæreform | GU10 |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Arbejdsspænding | 230 V |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Lysstrøm | 400 lm |
| Watt | 4.5 W |
| Powerfactor | >0.50 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Pæreform | GU10 |
Installation
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
Emballage
| Emballagebredde | 51 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 80 mm |
| Emballagelængde | 51 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 100 |
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Aluminium & plast |
Generel
| EAN | 8720722729370 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 10 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Værelse | Soveværelse, Hall, Stue, Toilet, Butik, Kontor |
|---|
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 4000K |
| Skiftecyklusser | 30000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Neutral hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 100 ° |
| Levetid | 15000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | GU10 |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 50 mm |
|---|---|
| Højde | 58 mm |
| Længde | 50 mm |
Downloads

Sæt med 10 LED GU10 Pærer - 4,9 watt - 450 lumen - 4000 K neutralhvidt - LED reflektor - Erstatter 50 watt

Sæt med 10 LED GU10 Pærer - 4,9 watt - 450 lumen - 4000 K neutralhvidt - LED reflektor - Erstatter 50 watt
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP20 |
|---|---|
| Arbejdsspænding | 230 V |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Lysstrøm | 400 lm |
| Watt | 4.5 W |
| Powerfactor | >0.50 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Pæreform | GU10 |
Installation
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs |
Emballage
| Emballagebredde | 51 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 80 mm |
| Emballagelængde | 51 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 100 |
Farve og materiale
| Farve | Hvid |
|---|---|
| Materiale | Aluminium & plast |
Generel
| EAN | 8720722729370 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheder | 10 |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Andre specifikationer
| Værelse | Soveværelse, Hall, Stue, Toilet, Butik, Kontor |
|---|
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 4000K |
| Skiftecyklusser | 30000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Neutral hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 100 ° |
| Levetid | 15000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | GU10 |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 50 mm |
|---|---|
| Højde | 58 mm |
| Længde | 50 mm |







