Sæt med 2 Clark - Solar væglamper - med PIR bevægelsessensor - 3000K varm hvid lyskilde - IP44 vandtæt - Sort - Havebelysning - Udendørs lampe
Produktinformation

Sæt med 2 Clark - Solar væglamper - med PIR bevægelsessensor - 3000K varm hvid lyskilde - IP44 vandtæt - Sort - Havebelysning - Udendørs lampe
2x Clark - Solar væglamper - med PIR bevægelsessensor - 3000K - IP44 - Sort
Den stilfulde Clark Solar Solar-væglampe er den ideelle udendørslampe til din hoveddør. Lampen har et klassisk design tilsat modernitet. På trods af at den udsender et stemningsfuldt varmt hvidt lys, giver den stadig nok lys, når du kommer hjem i mørket. Da lampen både har en bevægelsessensor og en skumringsrelæ, tænder solcellelampen automatisk, når der er brug for lys. Lampen er IP44-vandtæt og vil derfor ikke svigte på grund af fugt og/eller støv.
• Støv- og stænktæt - IP44
Du skal aldrig mere bekymre dig om fugt i dine solcellelamper. Denne solcellelampe er IP44-vandtæt og holder derfor nemt i flere sæsoner. Ingen fejl på grund af fugt og/eller støv.
• PIR-bevægelsessensor med skumringsrelæ
Lampen har en bevægelsessensor med skumringskontakt. Om natten tænder lyset automatisk, så snart nogen kommer inden for 5 meter, og forbliver tændt i 30 sekunder.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Vores kunder beskriver denne lysfarve som en varm og stemningsfuld lysfarve. En meget populær lysfarve til belysning af have og terrasse.
• Solpanel lavet af polykrystal
Solpanelet på denne væglampe er lavet af polykrystaller og omdanner sollys til elektricitet op til 80% bedre. Det betyder, at lampen oplades effektivt selv om vinteren.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
• Lang brændetid på 10 til 12 timer
Denne væglampe har en lang brændetid på 10 til 12 timer på en enkelt fuld opladning.
• Lang brændetid på 10 til 12 timer
Denne væglampe har en lang brændetid på 10 til 12 timer på en enkelt fuld opladning.
2x Clark - Solar væglamper - med PIR bevægelsessensor - 3000K - IP44 - Sort
Den stilfulde Clark Solar Solar-væglampe er den ideelle udendørslampe til din hoveddør. Lampen har et klassisk design tilsat modernitet. På trods af at den udsender et stemningsfuldt varmt hvidt lys, giver den stadig nok lys, når du kommer hjem i mørket. Da lampen både har en bevægelsessensor og en skumringsrelæ, tænder solcellelampen automatisk, når der er brug for lys. Lampen er IP44-vandtæt og vil derfor ikke svigte på grund af fugt og/eller støv.
• Støv- og stænktæt - IP44
Du skal aldrig mere bekymre dig om fugt i dine solcellelamper. Denne solcellelampe er IP44-vandtæt og holder derfor nemt i flere sæsoner. Ingen fejl på grund af fugt og/eller støv.
• PIR-bevægelsessensor med skumringsrelæ
Lampen har en bevægelsessensor med skumringskontakt. Om natten tænder lyset automatisk, så snart nogen kommer inden for 5 meter, og forbliver tændt i 30 sekunder.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Vores kunder beskriver denne lysfarve som en varm og stemningsfuld lysfarve. En meget populær lysfarve til belysning af have og terrasse.
• Solpanel lavet af polykrystal
Solpanelet på denne væglampe er lavet af polykrystaller og omdanner sollys til elektricitet op til 80% bedre. Det betyder, at lampen oplades effektivt selv om vinteren.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
• Lang brændetid på 10 til 12 timer
Denne væglampe har en lang brændetid på 10 til 12 timer på en enkelt fuld opladning.
• Lang brændetid på 10 til 12 timer
Denne væglampe har en lang brændetid på 10 til 12 timer på en enkelt fuld opladning.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Sensor
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
|---|---|
| Detekteringsvinkel | 60 ° |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 5 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 10 mm |
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 175 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 30 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
| UV-bestandig | Nej |
Generel
| EAN | 8720722717506 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 2 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Installation
| Placeringstype | Væg |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
Andre specifikationer
| Anvendelser | Udendørs |
|---|---|
| Værelse | Have |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive lyskilde | Nej |
| Farve-temperatur | 3000K |
| Effekt pr. lyskilde | 1 W |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Levetid | 25000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.383 |
|---|---|
| Bredde | 9.6 cm |
| Højde | 17 cm |
| Længde | 12.2 cm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Sensor
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
|---|---|
| Detekteringsvinkel | 60 ° |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 5 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 10 mm |
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 175 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 30 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
| UV-bestandig | Nej |
Generel
| EAN | 8720722717506 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 2 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Installation
| Placeringstype | Væg |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
Andre specifikationer
| Anvendelser | Udendørs |
|---|---|
| Værelse | Have |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive lyskilde | Nej |
| Farve-temperatur | 3000K |
| Effekt pr. lyskilde | 1 W |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Levetid | 25000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.383 |
|---|---|
| Bredde | 9.6 cm |
| Højde | 17 cm |
| Længde | 12.2 cm |

Sæt med 2 Clark - Solar væglamper - med PIR bevægelsessensor - 3000K varm hvid lyskilde - IP44 vandtæt - Sort - Havebelysning - Udendørs lampe
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Lysstrøm | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Opladningstid | 6-8 timer |
Sensor
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
|---|---|
| Detekteringsvinkel | 60 ° |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 5 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Emballage
| Emballagetype | Æske |
|---|---|
| Emballagebredde | 10 mm |
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 175 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 30 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
| UV-bestandig | Nej |
Generel
| EAN | 8720722717506 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 2 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Installation
| Placeringstype | Væg |
|---|---|
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
Andre specifikationer
| Anvendelser | Udendørs |
|---|---|
| Værelse | Have |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive lyskilde | Nej |
| Farve-temperatur | 3000K |
| Effekt pr. lyskilde | 1 W |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Levetid | 25000 h |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.383 |
|---|---|
| Bredde | 9.6 cm |
| Højde | 17 cm |
| Længde | 12.2 cm |






