Sæt med 2 Macon - LED-solcellelamper - smart design - med PIR-bevægelsessensor - Sort - Varmt hvidt lys - 36 LED'er - IP44
Produktinformation

Sæt med 2 Macon - LED-solcellelamper - smart design - med PIR-bevægelsessensor - Sort - Varmt hvidt lys - 36 LED'er - IP44
2x Macon - LED-solcellelamper - med PIR-bevægelsessensor - Sort - IP44
Leder du efter en megafunktionel udendørslampe, som du nemt kan hænge op, og som kun tænder, når du vil have det? Så skal du vælge denne Macon-udendørslampe. Macon har nemlig både en skumringsrelæ og en bevægelsessensor. Lampen giver et varmt hvidt lys på 3000 grader Kelvin. Det gør, at lyset fra Macon ikke kun er funktionelt, men også meget stemningsfuldt. Da Macon fungerer på solenergi, kan lampen nemt hænges op overalt. Alt, hvad du behøver, er to skruer og to plugs.
Disse er selvfølgelig inkluderet.
• Støv- og stænktæt - IP44
Du skal aldrig mere bekymre dig om fugt i dine solcellelamper. Denne solcellelampe er IP44-vandtæt og holder derfor nemt i flere sæsoner. Ingen fejl på grund af fugt og/eller støv.
• PIR-bevægelsessensor
Med en bevægelsessensor i lampen tænder lyset først, når der registreres bevægelse inden for en radius på 5 meter. Brug f.eks. denne ved hoveddøren eller i garagen. Slut med at fumle efter nøglelåsen i mørket.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
• Vægmontering
Du kan hænge denne solcellelampe i din have. Hæng den på haveskuret, garagen eller hegnet for at gøre dit husnummer let synligt.
• Skumringskontakt
Med sin indbyggede skumringsrelæ tænder denne solcelledrevne udendørslampe automatisk, når tusmørket begynder at falde på. En veloplyst have hele året rundt.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
2x Macon - LED-solcellelamper - med PIR-bevægelsessensor - Sort - IP44
Leder du efter en megafunktionel udendørslampe, som du nemt kan hænge op, og som kun tænder, når du vil have det? Så skal du vælge denne Macon-udendørslampe. Macon har nemlig både en skumringsrelæ og en bevægelsessensor. Lampen giver et varmt hvidt lys på 3000 grader Kelvin. Det gør, at lyset fra Macon ikke kun er funktionelt, men også meget stemningsfuldt. Da Macon fungerer på solenergi, kan lampen nemt hænges op overalt. Alt, hvad du behøver, er to skruer og to plugs.
Disse er selvfølgelig inkluderet.
• Støv- og stænktæt - IP44
Du skal aldrig mere bekymre dig om fugt i dine solcellelamper. Denne solcellelampe er IP44-vandtæt og holder derfor nemt i flere sæsoner. Ingen fejl på grund af fugt og/eller støv.
• PIR-bevægelsessensor
Med en bevægelsessensor i lampen tænder lyset først, når der registreres bevægelse inden for en radius på 5 meter. Brug f.eks. denne ved hoveddøren eller i garagen. Slut med at fumle efter nøglelåsen i mørket.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
• Vægmontering
Du kan hænge denne solcellelampe i din have. Hæng den på haveskuret, garagen eller hegnet for at gøre dit husnummer let synligt.
• Skumringskontakt
Med sin indbyggede skumringsrelæ tænder denne solcelledrevne udendørslampe automatisk, når tusmørket begynder at falde på. En veloplyst have hele året rundt.
• Fremstillet af slidstærk plast
Denne solcelle-væglampe er lavet af holdbar plast. Det betyder, at væglampen vil se ud som ny i lang tid og er nem at rengøre.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 45° C |
| Lysstrøm | 120 lm |
| Opladningstid | 6 timer |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 45° C |
| Lysstrøm | 120 lm |
| Opladningstid | 6 timer |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Lyskilde
| Inklusive lyskilde | Nej |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 110 mm |
|---|---|
| Højde | 30 mm |
| Længde | 184 mm |
Generel
| EAN | 8720722717520 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 2 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Installation
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
|---|
Emballage
| Mængde mastercarton | 1 |
|---|
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC) |
| UV-bestandig | Nej |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 45° C |
| Lysstrøm | 120 lm |
| Opladningstid | 6 timer |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 45° C |
| Lysstrøm | 120 lm |
| Opladningstid | 6 timer |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Lyskilde
| Inklusive lyskilde | Nej |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 110 mm |
|---|---|
| Højde | 30 mm |
| Længde | 184 mm |
Generel
| EAN | 8720722717520 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 2 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Installation
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
|---|
Emballage
| Mængde mastercarton | 1 |
|---|
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC) |
| UV-bestandig | Nej |

Sæt med 2 Macon - LED-solcellelamper - smart design - med PIR-bevægelsessensor - Sort - Varmt hvidt lys - 36 LED'er - IP44
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP44 |
|---|---|
| Batteriets levetid | 8 h |
| Tidsafbryder | Nej |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 45° C |
| Lysstrøm | 120 lm |
| Opladningstid | 6 timer |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Solenergi
| Type solpanel | Polykrystallinsk |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Lyskilde
| Inklusive lyskilde | Nej |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 120 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
Dimensioner og vægte
| Bredde | 110 mm |
|---|---|
| Højde | 30 mm |
| Længde | 184 mm |
Generel
| EAN | 8720722717520 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheder | 2 |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret eller brugt i henhold til manualen |
Installation
| Egnet til indendørs udendørs | Udendørs |
|---|
Emballage
| Mængde mastercarton | 1 |
|---|
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Polykarbonat (PC) |
| UV-bestandig | Nej |






