Selby - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Produktinformation

Selby - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Selby - Væglampe med sensor - 10W 780lm - 3000K - Sort
Shelby-væglampen er IP65-vandtæt. Det gør udendørslampen vandtæt og vil ikke gå i stykker på grund af sne, slud eller støv. Lampen giver et 3000K varmt hvidt lys gennem 28 LED'er og et lysudbytte på 800 lumen. Lampen er unik med sin vippefunktion og det drejelige hoved, som gør det muligt at justere lysretningen og overfladen. Udstyret med en bevægelsessensor med en rækkevidde på op til 9 meter og en skumringsrelæ, der kan justeres fra 3 til 2000 LUX, aktiveres lampen kun, når der er bevægelse.
Det moderne V-formede design tilføjer et stilfuldt element til ethvert udendørs rum. Lampen er fremstillet af polykarbonat og aluminium for at sikre holdbarhed og rustbestandighed, og den er nem at tilslutte til 230 V lysnettet.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fremstillet af polykarbonat
Denne LED-væglampe er lavet af vedligeholdelsesfrit polykarbonat. Dette materiale ruster ikke, holder sig som nyt i lang tid og er nemt at rengøre. Perfekt til udendørs br
• Drejbart og justerbart hoved
Hovedet drejer 225° til venstre og 45° til højre og kan vippes 60° nedad. På den måde retter du lyset præcist mod det ønskede sted efter montering, uden at skulle geninstallere lampen.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Selby - Væglampe med sensor - 10W 780lm - 3000K - Sort
Shelby-væglampen er IP65-vandtæt. Det gør udendørslampen vandtæt og vil ikke gå i stykker på grund af sne, slud eller støv. Lampen giver et 3000K varmt hvidt lys gennem 28 LED'er og et lysudbytte på 800 lumen. Lampen er unik med sin vippefunktion og det drejelige hoved, som gør det muligt at justere lysretningen og overfladen. Udstyret med en bevægelsessensor med en rækkevidde på op til 9 meter og en skumringsrelæ, der kan justeres fra 3 til 2000 LUX, aktiveres lampen kun, når der er bevægelse.
Det moderne V-formede design tilføjer et stilfuldt element til ethvert udendørs rum. Lampen er fremstillet af polykarbonat og aluminium for at sikre holdbarhed og rustbestandighed, og den er nem at tilslutte til 230 V lysnettet.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fremstillet af polykarbonat
Denne LED-væglampe er lavet af vedligeholdelsesfrit polykarbonat. Dette materiale ruster ikke, holder sig som nyt i lang tid og er nemt at rengøre. Perfekt til udendørs br
• Drejbart og justerbart hoved
Hovedet drejer 225° til venstre og 45° til højre og kan vippes 60° nedad. På den måde retter du lyset præcist mod det ønskede sted efter montering, uden at skulle geninstallere lampen.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 60 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 239 mm |
| Emballagelængde | 96 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 20 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713591 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.352 |
|---|---|
| Bredde | 88 mm |
| Højde | 188 mm |
| Længde | 24 mm |
| Monteringspladens bredde | 88 mm |
| Monteringspladens længde | 84 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 60 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 239 mm |
| Emballagelængde | 96 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 20 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713591 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.352 |
|---|---|
| Bredde | 88 mm |
| Højde | 188 mm |
| Længde | 24 mm |
| Monteringspladens bredde | 88 mm |
| Monteringspladens længde | 84 mm |
Downloads

Selby - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort

Selby - Sensor-væglampe - 10 watt 780 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 26 W |
| Lysstrøm | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 60 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 239 mm |
| Emballagelængde | 96 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 20 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713591 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.352 |
|---|---|
| Bredde | 88 mm |
| Højde | 188 mm |
| Længde | 24 mm |
| Monteringspladens bredde | 88 mm |
| Monteringspladens længde | 84 mm |







