Trend - Sensor-væglampe - 10 watt 825 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug
Produktinformation

Trend - Sensor-væglampe - 10 watt 825 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug
Trend - Væglampe med sensor - 10 W 825 lm - 3000 K - Sort
Leder du efter en superfunktionel væglampe, som du også kan bruge som loftslampe? Så skal du vælge denne Trend LED-væglampe. Væglampen har både en bevægelsessensor og en skumringsrelæ. Det betyder, at lampen kun tænder, når der virkelig er brug for den. Lampen er IP65-vandtæt og derfor velegnet til alle fugtige og tørre rum. Lampen bruger 10 watt til at producere hele 800 lumen lys. Brug denne ovale væglampe i kælderen, udenfor, i skuret eller til at oplyse en havesti.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fremstillet af polykarbonat
Denne LED-væglampe er lavet af vedligeholdelsesfrit polykarbonat. Dette materiale ruster ikke, holder sig som nyt i lang tid og er nemt at rengøre. Perfekt til udendørs br
• Væg- og loftmontering
Takket være det alsidige design er lampen velegnet til både væg- og loftmontering og kan anvendes mange steder udendørs — såsom under en overdækning, carport, udendørs opbevaring, garage eller langs en indkørsel eller havesti.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Trend - Væglampe med sensor - 10 W 825 lm - 3000 K - Sort
Leder du efter en superfunktionel væglampe, som du også kan bruge som loftslampe? Så skal du vælge denne Trend LED-væglampe. Væglampen har både en bevægelsessensor og en skumringsrelæ. Det betyder, at lampen kun tænder, når der virkelig er brug for den. Lampen er IP65-vandtæt og derfor velegnet til alle fugtige og tørre rum. Lampen bruger 10 watt til at producere hele 800 lumen lys. Brug denne ovale væglampe i kælderen, udenfor, i skuret eller til at oplyse en havesti.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fremstillet af polykarbonat
Denne LED-væglampe er lavet af vedligeholdelsesfrit polykarbonat. Dette materiale ruster ikke, holder sig som nyt i lang tid og er nemt at rengøre. Perfekt til udendørs br
• Væg- og loftmontering
Takket være det alsidige design er lampen velegnet til både væg- og loftmontering og kan anvendes mange steder udendørs — såsom under en overdækning, carport, udendørs opbevaring, garage eller langs en indkørsel eller havesti.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 28 W |
| Lysstrøm | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 28 W |
| Lysstrøm | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 50 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 125 mm |
| Emballagelængde | 213 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 20 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713577 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.289 |
|---|---|
| Bredde | 212 mm |
| Højde | 212 mm |
| Længde | 45 mm |
| Monteringspladens bredde | 119 mm |
| Monteringspladens længde | 212 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 28 W |
| Lysstrøm | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 28 W |
| Lysstrøm | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 50 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 125 mm |
| Emballagelængde | 213 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 20 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713577 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.289 |
|---|---|
| Bredde | 212 mm |
| Højde | 212 mm |
| Længde | 45 mm |
| Monteringspladens bredde | 119 mm |
| Monteringspladens længde | 212 mm |
Downloads

Trend - Sensor-væglampe - 10 watt 825 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug

Trend - Sensor-væglampe - 10 watt 825 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000 K varm hvid - Sort - IP65 til indendørs og udendørs brug
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Powerfactor | >0.90 |
| Ækvivalent wattydelse | 28 W |
| Lysstrøm | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Udgangsspænding | 220-240V AC |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 50 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 125 mm |
| Emballagelængde | 213 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 20 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713577 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs |
| Undtagelse fra garantien | Ikke anvendt i henhold til manualen |
Sensor
| Sensor kan udskiftes | Nej |
|---|---|
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Nej |
| Sensorindstillinger justerbare | Nej |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 50000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Strålingsvinkel | 140 ° |
| Tiltning | Nej |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.289 |
|---|---|
| Bredde | 212 mm |
| Højde | 212 mm |
| Længde | 45 mm |
| Monteringspladens bredde | 119 mm |
| Monteringspladens længde | 212 mm |







