10x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur
Produktinformation

10x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur
10x LED Lysrörsarmaturer 120cm - för T8 (G13) Lysrör - IP20
Detta set består av 10 st 120 cm LED Lysrörarmaturer. LED Lysrörarmaturen har 2 T8 G13-fästen och levereras utan LED rör. LED Lysrörarmaturen är IP20 dammtät och därför lämplig för alla torra rum. Du kan ansluta LED Lysrörarmaturen direkt till 230 Volt. Detta gör installationen mycket enkel. Armaturen är tillverkad av stenhårt stål. Detta säkerställer att lysröret inte kommer att hänga.
Våra kunder installerar ofta dessa lysrörsarmaturer i skjulet, garaget eller använder dem för att belysa ett lager.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• IP20 Dammskyddad
Denna LED Lysrörarmatur är IP20-dammtät, lämplig för torra rum som kontor, garage och förråd. Inte lämplig för fuktiga utrymmen.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
• Certifikat
Denna kvalitetsprodukt har testats grundligt för visuella och funktionella egenskaper. Därigenom har produkten fått följande certifieringsmärken: TÜV, ENEC, VDE och TÜV-GS.
10x LED Lysrörsarmaturer 120cm - för T8 (G13) Lysrör - IP20
Detta set består av 10 st 120 cm LED Lysrörarmaturer. LED Lysrörarmaturen har 2 T8 G13-fästen och levereras utan LED rör. LED Lysrörarmaturen är IP20 dammtät och därför lämplig för alla torra rum. Du kan ansluta LED Lysrörarmaturen direkt till 230 Volt. Detta gör installationen mycket enkel. Armaturen är tillverkad av stenhårt stål. Detta säkerställer att lysröret inte kommer att hänga.
Våra kunder installerar ofta dessa lysrörsarmaturer i skjulet, garaget eller använder dem för att belysa ett lager.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• IP20 Dammskyddad
Denna LED Lysrörarmatur är IP20-dammtät, lämplig för torra rum som kontor, garage och förråd. Inte lämplig för fuktiga utrymmen.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
• Certifikat
Denna kvalitetsprodukt har testats grundligt för visuella och funktionella egenskaper. Därigenom har produkten fått följande certifieringsmärken: TÜV, ENEC, VDE och TÜV-GS.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 30 mm |
| Längd | 1230 mm |
Generell
| EAN | 7439628364349 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 10 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 48 mm |
| Förpackningens höjd | 32 mm |
| Förpackningens längd | 1230 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 10 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Stål |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 30 mm |
| Längd | 1230 mm |
Generell
| EAN | 7439628364349 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 10 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 48 mm |
| Förpackningens höjd | 32 mm |
| Förpackningens längd | 1230 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 10 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Stål |
Downloads

10x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur

10x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 30 mm |
| Längd | 1230 mm |
Generell
| EAN | 7439628364349 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 10 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 48 mm |
| Förpackningens höjd | 32 mm |
| Förpackningens längd | 1230 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 10 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Stål |





