20x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur
Produktinformation

20x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur
20x LED Lysrörsarmaturer 120cm - för T8 (G13) Lysrör - IP20
Detta set består av 20 IP20 LED Lysrörarmaturer. Varje armatur är lämplig för 2 T8 LED Lysrörarmaturer på 120 cm. Den levereras utan lysrör, så du kan själv välja ljusfärg och ljusstyrka och byta ut lysrören när som helst. Den här LED Lysrörarmaturen kan endast användas i torra inomhusutrymmen, vilket gör den idealisk för t.ex. kontor, arbetsrum och butiker. Armaturen har en enkel och ren design, är tillverkad av kallvalsad stålplåt av hög kvalitet och har behandlats med en vit färgprocess.
Allt detta i kombination med den rost- och oljebeständiga samt antistatiska ytan gör hållaren robust, hållbar, säker och tillförlitlig. Så att du kan njuta av din produkt i många år framöver! LED-lysrörsarmaturen levereras redo att installeras, inklusive allt nödvändigt material. Så samma dag som du får paketet kan du börja installera den direkt och naturligtvis spara energi.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• IP20 Dammskyddad
Denna LED Lysrörarmatur är IP20-dammtät, lämplig för torra rum som kontor, garage och förråd. Inte lämplig för fuktiga utrymmen.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
• Certifikat
Denna kvalitetsprodukt har testats grundligt för visuella och funktionella egenskaper. Därigenom har produkten fått följande certifieringsmärken: TÜV, ENEC, VDE och TÜV-GS.
20x LED Lysrörsarmaturer 120cm - för T8 (G13) Lysrör - IP20
Detta set består av 20 IP20 LED Lysrörarmaturer. Varje armatur är lämplig för 2 T8 LED Lysrörarmaturer på 120 cm. Den levereras utan lysrör, så du kan själv välja ljusfärg och ljusstyrka och byta ut lysrören när som helst. Den här LED Lysrörarmaturen kan endast användas i torra inomhusutrymmen, vilket gör den idealisk för t.ex. kontor, arbetsrum och butiker. Armaturen har en enkel och ren design, är tillverkad av kallvalsad stålplåt av hög kvalitet och har behandlats med en vit färgprocess.
Allt detta i kombination med den rost- och oljebeständiga samt antistatiska ytan gör hållaren robust, hållbar, säker och tillförlitlig. Så att du kan njuta av din produkt i många år framöver! LED-lysrörsarmaturen levereras redo att installeras, inklusive allt nödvändigt material. Så samma dag som du får paketet kan du börja installera den direkt och naturligtvis spara energi.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• IP20 Dammskyddad
Denna LED Lysrörarmatur är IP20-dammtät, lämplig för torra rum som kontor, garage och förråd. Inte lämplig för fuktiga utrymmen.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
• Certifikat
Denna kvalitetsprodukt har testats grundligt för visuella och funktionella egenskaper. Därigenom har produkten fått följande certifieringsmärken: TÜV, ENEC, VDE och TÜV-GS.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Stål |
Generell
| EAN | 7439628364356 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 20 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 48 mm |
| Förpackningens höjd | 32 mm |
| Förpackningens längd | 1230 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 20 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 30 mm |
| Längd | 1230 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Stål |
Generell
| EAN | 7439628364356 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 20 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 48 mm |
| Förpackningens höjd | 32 mm |
| Förpackningens längd | 1230 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 20 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 30 mm |
| Längd | 1230 mm |
Downloads

20x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur

20x LED Lysrörarmatur 120cm dubbel - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP20 Dammtät - T8 G13-armatur
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -10°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Stål |
Generell
| EAN | 7439628364356 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 20 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 48 mm |
| Förpackningens höjd | 32 mm |
| Förpackningens längd | 1230 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 20 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 30 mm |
| Längd | 1230 mm |





