Bordlampa Voryn bianco m - Vit svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla
Produktinformation

Bordlampa Voryn bianco m - Vit svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla
Stämningsfull svampformad lampor för inomhusbruk - Bredare, större variant
Den vita bordslampan Voryn bianco m med bred fot har en vänlig och lätt karaktär. Skärmen och den robusta foten har ett mjukare utseende, förstärkt av det varma, gulaktiga ljuset som strålar ut under skärmen när LED-lampan är tänd.
Resultatet är en lugn och inbjudande atmosfär som fungerar bra i ljusa interiörer. Denna svampformade lampa ser vacker ut på ett nattduksbord, i en öppen hylla eller på ett sidobord i vardagsrummet. Dess enkla svampform gör Voryn lätt att kombinera med trä, textilier och andra naturmaterial.
Denna version av bordslampan Voryn bianco m är idealisk för dig som älskar en modern inredning med en varm, retrokänsla, där belysningen inte bara är funktionell utan också bidrar till atmosfären i ett rum.
• Skulpturell design
Den organiska svampformen gör detta inte bara till en lampa, utan också till ett konstverk som omedelbart ger karaktär och stil till vilket utrymme som helst.
• Robust metalldesign
Lampans helmetallram känns robust och betonar dess tidlösa karaktär.
• Designad för att inspirera. Tillverkad för att hålla.
Skapad för att smälta in i din interiör samtidigt som den gör precis vad ljus ska göra: lägg till karaktär, skapa lugn och skapa accenter.
• Mångsidig att placera och enkel att flytta
Kompakt, lampan passar perfekt på nattduksbord, sidobord eller skrivbord, och är enkel att flytta.
• Exkl. ljuskälla
Denna lampa levereras utan ljuskälla. Det gör att du själv kan bestämma önskad ljusfärg, spridningsvinkel och ljusstyrka. Alltid rätt ljus.
• Ljus som bor inombords
Känn dig som hemma med ett välkomnande sken i alla interiörer. Håll lampan borta från fukt, då den inte trivs där. På så sätt förblir ljuset varmt och inbjudande, i många år av njutning.
• Del av Voryn-serien
Finns i olika färger, storlekar och lamptyper.
Stämningsfull svampformad lampor för inomhusbruk - Bredare, större variant
Den vita bordslampan Voryn bianco m med bred fot har en vänlig och lätt karaktär. Skärmen och den robusta foten har ett mjukare utseende, förstärkt av det varma, gulaktiga ljuset som strålar ut under skärmen när LED-lampan är tänd.
Resultatet är en lugn och inbjudande atmosfär som fungerar bra i ljusa interiörer. Denna svampformade lampa ser vacker ut på ett nattduksbord, i en öppen hylla eller på ett sidobord i vardagsrummet. Dess enkla svampform gör Voryn lätt att kombinera med trä, textilier och andra naturmaterial.
Denna version av bordslampan Voryn bianco m är idealisk för dig som älskar en modern inredning med en varm, retrokänsla, där belysningen inte bara är funktionell utan också bidrar till atmosfären i ett rum.
• Skulpturell design
Den organiska svampformen gör detta inte bara till en lampa, utan också till ett konstverk som omedelbart ger karaktär och stil till vilket utrymme som helst.
• Robust metalldesign
Lampans helmetallram känns robust och betonar dess tidlösa karaktär.
• Designad för att inspirera. Tillverkad för att hålla.
Skapad för att smälta in i din interiör samtidigt som den gör precis vad ljus ska göra: lägg till karaktär, skapa lugn och skapa accenter.
• Mångsidig att placera och enkel att flytta
Kompakt, lampan passar perfekt på nattduksbord, sidobord eller skrivbord, och är enkel att flytta.
• Exkl. ljuskälla
Denna lampa levereras utan ljuskälla. Det gör att du själv kan bestämma önskad ljusfärg, spridningsvinkel och ljusstyrka. Alltid rätt ljus.
• Ljus som bor inombords
Känn dig som hemma med ett välkomnande sken i alla interiörer. Håll lampan borta från fukt, då den inte trivs där. På så sätt förblir ljuset varmt och inbjudande, i många år av njutning.
• Del av Voryn-serien
Finns i olika färger, storlekar och lamptyper.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Generell
| EAN | 8720722733049 |
|---|---|
| Märke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Ljuskälla
| Inklusive ljuskälla | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | E27 |
Färg och material
| Färg | Matt vit |
|---|---|
| Material | Belagd metall |
Installation
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Kabel med stickpropp | Ja |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 300 mm |
| Förpackningens höjd | 360 mm |
| Förpackningens längd | 350 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 2 |
Mått och vikter
| Kabellängd | 1.8 m |
|---|---|
| Höjd | 360 mm |
| Diameter lampskärm | 330 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Generell
| EAN | 8720722733049 |
|---|---|
| Märke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Ljuskälla
| Inklusive ljuskälla | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | E27 |
Färg och material
| Färg | Matt vit |
|---|---|
| Material | Belagd metall |
Installation
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Kabel med stickpropp | Ja |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 300 mm |
| Förpackningens höjd | 360 mm |
| Förpackningens längd | 350 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 2 |
Mått och vikter
| Kabellängd | 1.8 m |
|---|---|
| Höjd | 360 mm |
| Diameter lampskärm | 330 mm |
Downloads

Bordlampa Voryn bianco m - Vit svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla

Bordlampa Voryn bianco m - Vit svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Frekvens | 50Hz |
Generell
| EAN | 8720722733049 |
|---|---|
| Märke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Ljuskälla
| Inklusive ljuskälla | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | E27 |
Färg och material
| Färg | Matt vit |
|---|---|
| Material | Belagd metall |
Installation
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Kabel med stickpropp | Ja |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 300 mm |
| Förpackningens höjd | 360 mm |
| Förpackningens längd | 350 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 2 |
Mått och vikter
| Kabellängd | 1.8 m |
|---|---|
| Höjd | 360 mm |
| Diameter lampskärm | 330 mm |





