Bordlampa Voryn nero s - Svart svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla
Produktinformation

Bordlampa Voryn nero s - Svart svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla
Stämningsfull svampformad lampor för inomhusbruk - Slank, kompakt modell
Den svarta Voryn nero s bordlampan, i denna smala design, kännetecknas av en distinkt lätt form. Den tunna stjälken stöder en metallskärm som är platt upptill och lutar försiktigt nedåt. Detta skapar en tydlig, lugn silhuett med ett grafiskt utseende och passar, tack vare sin svampform, perfekt in i en retrostil.
Den svarta finishen förstärker lampans diskreta karaktär. Ljuset fokuseras under skärmen och diffunderas subtilt, vilket gör Voryn lämplig som stämningsbelysning på ett sidobord, byrå eller nattduksbord. Den runda metallbasen ger stabilitet och säkerställer att designen är visuellt balanserad.
Denna svampformade lampa passar bra in i en modern eller minimalistisk inredning, men kan också ge lugn till ett retro- eller eklektiskt utrymme där olika former och material möts. Voryn nero s är en bordlampa som inte gör ett överdrivet uttalande, utan snarare fortsätter att fascinera genom sin enkelhet och sina proportioner.
• Skulpturell design
Den organiska svampformen gör detta inte bara till en lampa, utan också till ett konstverk som omedelbart ger karaktär och stil till vilket utrymme som helst.
• Robust metalldesign
Lampans helmetallram känns robust och betonar dess tidlösa karaktär.
• Designad för att inspirera. Tillverkad för att hålla.
Skapad för att smälta in i din interiör samtidigt som den gör precis vad ljus ska göra: lägg till karaktär, skapa lugn och skapa accenter.
• Mångsidig att placera och enkel att flytta
Kompakt, lampan passar perfekt på nattduksbord, sidobord eller skrivbord, och är enkel att flytta.
• Exkl. ljuskälla
Denna lampa levereras utan ljuskälla. Det gör att du själv kan bestämma önskad ljusfärg, spridningsvinkel och ljusstyrka. Alltid rätt ljus.
• Ljus som bor inombords
Känn dig som hemma med ett välkomnande sken i alla interiörer. Håll lampan borta från fukt, då den inte trivs där. På så sätt förblir ljuset varmt och inbjudande, i många år av njutning.
• Del av Voryn-serien
Finns i olika färger, storlekar och lamptyper.
Stämningsfull svampformad lampor för inomhusbruk - Slank, kompakt modell
Den svarta Voryn nero s bordlampan, i denna smala design, kännetecknas av en distinkt lätt form. Den tunna stjälken stöder en metallskärm som är platt upptill och lutar försiktigt nedåt. Detta skapar en tydlig, lugn silhuett med ett grafiskt utseende och passar, tack vare sin svampform, perfekt in i en retrostil.
Den svarta finishen förstärker lampans diskreta karaktär. Ljuset fokuseras under skärmen och diffunderas subtilt, vilket gör Voryn lämplig som stämningsbelysning på ett sidobord, byrå eller nattduksbord. Den runda metallbasen ger stabilitet och säkerställer att designen är visuellt balanserad.
Denna svampformade lampa passar bra in i en modern eller minimalistisk inredning, men kan också ge lugn till ett retro- eller eklektiskt utrymme där olika former och material möts. Voryn nero s är en bordlampa som inte gör ett överdrivet uttalande, utan snarare fortsätter att fascinera genom sin enkelhet och sina proportioner.
• Skulpturell design
Den organiska svampformen gör detta inte bara till en lampa, utan också till ett konstverk som omedelbart ger karaktär och stil till vilket utrymme som helst.
• Robust metalldesign
Lampans helmetallram känns robust och betonar dess tidlösa karaktär.
• Designad för att inspirera. Tillverkad för att hålla.
Skapad för att smälta in i din interiör samtidigt som den gör precis vad ljus ska göra: lägg till karaktär, skapa lugn och skapa accenter.
• Mångsidig att placera och enkel att flytta
Kompakt, lampan passar perfekt på nattduksbord, sidobord eller skrivbord, och är enkel att flytta.
• Exkl. ljuskälla
Denna lampa levereras utan ljuskälla. Det gör att du själv kan bestämma önskad ljusfärg, spridningsvinkel och ljusstyrka. Alltid rätt ljus.
• Ljus som bor inombords
Känn dig som hemma med ett välkomnande sken i alla interiörer. Håll lampan borta från fukt, då den inte trivs där. På så sätt förblir ljuset varmt och inbjudande, i många år av njutning.
• Del av Voryn-serien
Finns i olika färger, storlekar och lamptyper.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Frekvens | 50Hz |
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Frekvens | 50Hz |
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
Generell
| EAN | 8720722733018 |
|---|---|
| Märke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 330 mm |
| Förpackningens höjd | 420 mm |
| Förpackningens längd | 355 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 1 |
Färg och material
| Färg | Matt svart |
|---|---|
| Material | Belagd metall |
Installation
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Kabel med stickpropp | Ja |
| Inklusive kabel | Ja |
Ljuskälla
| Uttag | E27 |
|---|---|
| Vridbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Höjd | 460 mm |
|---|---|
| Kabellängd | 1.8 m |
| Höjd lampskärm | 155 mm |
| Diameter lampskärm | 330 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Frekvens | 50Hz |
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Frekvens | 50Hz |
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
Generell
| EAN | 8720722733018 |
|---|---|
| Märke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 330 mm |
| Förpackningens höjd | 420 mm |
| Förpackningens längd | 355 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 1 |
Färg och material
| Färg | Matt svart |
|---|---|
| Material | Belagd metall |
Installation
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Kabel med stickpropp | Ja |
| Inklusive kabel | Ja |
Ljuskälla
| Uttag | E27 |
|---|---|
| Vridbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Höjd | 460 mm |
|---|---|
| Kabellängd | 1.8 m |
| Höjd lampskärm | 155 mm |
| Diameter lampskärm | 330 mm |
Downloads

Bordlampa Voryn nero s - Svart svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla

Bordlampa Voryn nero s - Svart svampformad lampor i metall för inomhusbruk - Utan ljuskälla
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Frekvens | 50Hz |
| Driftstemperatur | 0°C ~ +45°C |
Generell
| EAN | 8720722733018 |
|---|---|
| Märke | LUSENZ |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 330 mm |
| Förpackningens höjd | 420 mm |
| Förpackningens längd | 355 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 1 |
Färg och material
| Färg | Matt svart |
|---|---|
| Material | Belagd metall |
Installation
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
| Kabel med stickpropp | Ja |
| Inklusive kabel | Ja |
Ljuskälla
| Uttag | E27 |
|---|---|
| Vridbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Höjd | 460 mm |
|---|---|
| Kabellängd | 1.8 m |
| Höjd lampskärm | 155 mm |
| Diameter lampskärm | 330 mm |





