Bristol - Sensor vägglampa - 10 watt 814 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Produktinformation

Bristol - Sensor vägglampa - 10 watt 814 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Bristol - Vägglampa med sensor - 10W 814lm - 3000K - Svart
Bristol vägglampa är IP54 vattentät och därmed lämplig för utomhusbruk, lampan är motståndskraftig mot regn, snö och fukt. Lampan lyser med ett varmvitt ljus på 3000K genom inbyggda lysdioder med en ljusstyrka på 800 lumen. Rörelsesensorn reagerar inom en räckvidd på 9 meter och en detekteringsvinkel på 140 grader. Som ett resultat hoppar vägglampan aldrig på i onödan. Skymningsreläet kan ställas in mellan 3 och 2000 lux.
Den moderna designen kompletteras av hållbara material som polykarbonat och aluminium, och lampan är lätt att ansluta till ett 230V-nät. Lampan levereras dessutom med 5 års garanti.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Tillverkad av polykarbonat
Denna LED-vägglampa är tillverkad av underhållsfri polykarbonat. Materialet rostar inte, håller sig som nytt under lång tid och är lätt att rengöra. Perfekt för utomhusbruk.
• Integrerad ljuskälla
Denna LED-vägglampa har en integrerad LED-ljuskälla. Detta säkerställer att ljusfärgen och ljusflödet sömlöst matchar lampans design.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Bristol - Vägglampa med sensor - 10W 814lm - 3000K - Svart
Bristol vägglampa är IP54 vattentät och därmed lämplig för utomhusbruk, lampan är motståndskraftig mot regn, snö och fukt. Lampan lyser med ett varmvitt ljus på 3000K genom inbyggda lysdioder med en ljusstyrka på 800 lumen. Rörelsesensorn reagerar inom en räckvidd på 9 meter och en detekteringsvinkel på 140 grader. Som ett resultat hoppar vägglampan aldrig på i onödan. Skymningsreläet kan ställas in mellan 3 och 2000 lux.
Den moderna designen kompletteras av hållbara material som polykarbonat och aluminium, och lampan är lätt att ansluta till ett 230V-nät. Lampan levereras dessutom med 5 års garanti.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Tillverkad av polykarbonat
Denna LED-vägglampa är tillverkad av underhållsfri polykarbonat. Materialet rostar inte, håller sig som nytt under lång tid och är lätt att rengöra. Perfekt för utomhusbruk.
• Integrerad ljuskälla
Denna LED-vägglampa har en integrerad LED-ljuskälla. Detta säkerställer att ljusfärgen och ljusflödet sömlöst matchar lampans design.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 27 W |
| Ljusflöde | 814 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 27 W |
| Ljusflöde | 814 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Vägg |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 72 mm |
| Förpackningens höjd | 312 mm |
| Förpackningens längd | 108 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713546 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 140 ° |
| Ljuskänslighet | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 9 m |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Ja |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 240 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.474 |
|---|---|
| Bredd | 66 mm |
| Höjd | 255 mm |
| Längd | 55 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 55 mm |
| Längd på monteringsplattan | 95 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 27 W |
| Ljusflöde | 814 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 27 W |
| Ljusflöde | 814 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Vägg |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 72 mm |
| Förpackningens höjd | 312 mm |
| Förpackningens längd | 108 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713546 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 140 ° |
| Ljuskänslighet | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 9 m |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Ja |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 240 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.474 |
|---|---|
| Bredd | 66 mm |
| Höjd | 255 mm |
| Längd | 55 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 55 mm |
| Längd på monteringsplattan | 95 mm |
Downloads

Bristol - Sensor vägglampa - 10 watt 814 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart

Bristol - Sensor vägglampa - 10 watt 814 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 27 W |
| Ljusflöde | 814 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Nej |
|---|---|
| Placeringstyp | Vägg |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 72 mm |
| Förpackningens höjd | 312 mm |
| Förpackningens längd | 108 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713546 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 140 ° |
| Ljuskänslighet | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 9 m |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Ja |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 240 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.474 |
|---|---|
| Bredd | 66 mm |
| Höjd | 255 mm |
| Längd | 55 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 55 mm |
| Längd på monteringsplattan | 95 mm |






