Clark - Vägglampa solcell - 3000K varmvit - IP65 vattentät - Svart - klassisk
Produktinformation

Clark - Vägglampa solcell - 3000K varmvit - IP65 vattentät - Svart - klassisk
Clark - Vägglampa med solceller - 3000K - IP65 - Svart - klassisk
Letar du efter en stämningsfull och multifunktionell vägglampa? Välj då denna solcellsdrivna vägglampa från Clark. Solcellslampan har en inbyggd rörelsesensor och skymningsbrytare. Detta gör lampan mycket lämplig för belysning bredvid ytterdörren och på staketet, till exempel. Den inbyggda skymningsbrytaren ser till att vägglampan tänds först när det börjar bli mörkt. Rörelsesensorn ser sedan till att lampan tänds när den känner av rörelse. Clark är utrustad med en E27-ljuskälla.
Detta säkerställer att Clark ger en klassisk och nostalgisk atmosfär.
• Damm- och stänksäker - IP44
Bekymra dig aldrig mer med fukt i dina solcellslampor. Denna solcellslampa är vattentät enligt IP44 och håller därför flera säsonger. Inga fel på grund av fukt och/eller damm.
• PIR-rörelsesensor med skymningsbrytare
Lampan har en rörelsesensor med skymningsbrytare. På natten tänds ljuset automatiskt så snart någon kommer inom 5 meter och förblir tänt i 30 sekunder.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Våra kunder beskriver den här ljusfärgen som en varm och stämningsfull ljusfärg. En mycket populär ljusfärg för belysning av trädgård och terrass.
• Solpanel tillverkad av polykristall
Solpanelen på den här vägglampan är tillverkad av polykristaller och omvandlar solljus till el upp till 80% bättre. Därmed laddas lampan effektivt även på vintern.
• Tillverkad av slitstark plast
Den här solceller vägglampan är tillverkad av hållbar plast. Det gör att vägglampan kommer att se ut som ny under lång tid och är lätt att rengöra.
• Lång brinntid på 10 till 12 timmar
Denna vägglampa har en lång brinntid på 10 till 12 timmar på en enda full laddning.
Clark - Vägglampa med solceller - 3000K - IP65 - Svart - klassisk
Letar du efter en stämningsfull och multifunktionell vägglampa? Välj då denna solcellsdrivna vägglampa från Clark. Solcellslampan har en inbyggd rörelsesensor och skymningsbrytare. Detta gör lampan mycket lämplig för belysning bredvid ytterdörren och på staketet, till exempel. Den inbyggda skymningsbrytaren ser till att vägglampan tänds först när det börjar bli mörkt. Rörelsesensorn ser sedan till att lampan tänds när den känner av rörelse. Clark är utrustad med en E27-ljuskälla.
Detta säkerställer att Clark ger en klassisk och nostalgisk atmosfär.
• Damm- och stänksäker - IP44
Bekymra dig aldrig mer med fukt i dina solcellslampor. Denna solcellslampa är vattentät enligt IP44 och håller därför flera säsonger. Inga fel på grund av fukt och/eller damm.
• PIR-rörelsesensor med skymningsbrytare
Lampan har en rörelsesensor med skymningsbrytare. På natten tänds ljuset automatiskt så snart någon kommer inom 5 meter och förblir tänt i 30 sekunder.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Våra kunder beskriver den här ljusfärgen som en varm och stämningsfull ljusfärg. En mycket populär ljusfärg för belysning av trädgård och terrass.
• Solpanel tillverkad av polykristall
Solpanelen på den här vägglampan är tillverkad av polykristaller och omvandlar solljus till el upp till 80% bättre. Därmed laddas lampan effektivt även på vintern.
• Tillverkad av slitstark plast
Den här solceller vägglampan är tillverkad av hållbar plast. Det gör att vägglampan kommer att se ut som ny under lång tid och är lätt att rengöra.
• Lång brinntid på 10 till 12 timmar
Denna vägglampa har en lång brinntid på 10 till 12 timmar på en enda full laddning.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 60 ° |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 5 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Solenergi
| Typ av solpanel | Polykristallin |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 10 mm |
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 175 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 30 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
| UV-säkert | Ja |
Generell
| EAN | 8720722713850 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Installation
| Placeringstyp | Vägg |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Utomhus |
Andra specifikationer
| Tillämpningar | Utomhus |
|---|---|
| Rum | Trädgård |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Ja |
| Färg-temperatur | 3000K |
| Effekt per ljuskälla | 1 W |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Vridbar | Nej |
| Livslängd | 25000 h |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
Mått och vikter
| Vikt | 0.383 |
|---|---|
| Bredd | 9.6 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Längd | 14.2 cm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 60 ° |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 5 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Solenergi
| Typ av solpanel | Polykristallin |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 10 mm |
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 175 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 30 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
| UV-säkert | Ja |
Generell
| EAN | 8720722713850 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Installation
| Placeringstyp | Vägg |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Utomhus |
Andra specifikationer
| Tillämpningar | Utomhus |
|---|---|
| Rum | Trädgård |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Ja |
| Färg-temperatur | 3000K |
| Effekt per ljuskälla | 1 W |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Vridbar | Nej |
| Livslängd | 25000 h |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
Mått och vikter
| Vikt | 0.383 |
|---|---|
| Bredd | 9.6 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Längd | 14.2 cm |

Clark - Vägglampa solcell - 3000K varmvit - IP65 vattentät - Svart - klassisk
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 60 ° |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 5 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Solenergi
| Typ av solpanel | Polykristallin |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 10 mm |
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 175 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 30 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
| UV-säkert | Ja |
Generell
| EAN | 8720722713850 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Installation
| Placeringstyp | Vägg |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Utomhus |
Andra specifikationer
| Tillämpningar | Utomhus |
|---|---|
| Rum | Trädgård |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Ja |
| Färg-temperatur | 3000K |
| Effekt per ljuskälla | 1 W |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Vridbar | Nej |
| Livslängd | 25000 h |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
Mått och vikter
| Vikt | 0.383 |
|---|---|
| Bredd | 9.6 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Längd | 14.2 cm |





