Derby - Sensor vägglampa - 15 watt 1500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Produktinformation

Derby - Sensor vägglampa - 15 watt 1500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Derby - Vägglampa med sensor - 15W 1500lm - 3000K - Svart
Denna Derby utomhuslampa har både rörelsesensor och skymningsbrytare. Rörelsesensorn har en detekteringsvinkel på 140 grader och har en justerbar fördröjningstid. Denna inställning säkerställer att vägglampan aldrig tänds i onödan. Skymningsreläet är justerbart från 3-2000 lux. Denna inställning säkerställer att lampan tänds när det finns tillräckligt med skymning. Derby lyser endast nedåt och har 90 lysdioder som ger ett totalt ljusflöde på 1200 lumen.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Sömlös finish
Vägglamporna är tillverkade av underhållsfri aluminium och har en sömlös finish. Materialet är lätt, drar inte till sig damm/smuts och är lätt att hålla rent.
• Integrerad ljuskälla
Denna LED-vägglampa har en integrerad LED-ljuskälla. Detta säkerställer att ljusfärgen och ljusflödet sömlöst matchar lampans design.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Derby - Vägglampa med sensor - 15W 1500lm - 3000K - Svart
Denna Derby utomhuslampa har både rörelsesensor och skymningsbrytare. Rörelsesensorn har en detekteringsvinkel på 140 grader och har en justerbar fördröjningstid. Denna inställning säkerställer att vägglampan aldrig tänds i onödan. Skymningsreläet är justerbart från 3-2000 lux. Denna inställning säkerställer att lampan tänds när det finns tillräckligt med skymning. Derby lyser endast nedåt och har 90 lysdioder som ger ett totalt ljusflöde på 1200 lumen.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Sömlös finish
Vägglamporna är tillverkade av underhållsfri aluminium och har en sömlös finish. Materialet är lätt, drar inte till sig damm/smuts och är lätt att hålla rent.
• Integrerad ljuskälla
Denna LED-vägglampa har en integrerad LED-ljuskälla. Detta säkerställer att ljusfärgen och ljusflödet sömlöst matchar lampans design.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusflöde | 1500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusflöde | 1500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 80 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 192 mm |
| Förpackningens längd | 183 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 10 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Aluminium |
Generell
| EAN | 8720722713560 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.483 |
|---|---|
| Bredd | 175 mm |
| Höjd | 72 mm |
| Längd | 138 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 72 mm |
| Längd på monteringsplattan | 138 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusflöde | 1500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusflöde | 1500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 80 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 192 mm |
| Förpackningens längd | 183 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 10 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Aluminium |
Generell
| EAN | 8720722713560 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.483 |
|---|---|
| Bredd | 175 mm |
| Höjd | 72 mm |
| Längd | 138 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 72 mm |
| Längd på monteringsplattan | 138 mm |
Downloads

Derby - Sensor vägglampa - 15 watt 1500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart

Derby - Sensor vägglampa - 15 watt 1500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusflöde | 1500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 80 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 192 mm |
| Förpackningens längd | 183 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 10 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Aluminium |
Generell
| EAN | 8720722713560 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.483 |
|---|---|
| Bredd | 175 mm |
| Höjd | 72 mm |
| Längd | 138 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 72 mm |
| Längd på monteringsplattan | 138 mm |






