Dimbar LED-transformator 12-36 Watt 12-42V 700mA 2.4GHz inklusive 1-kanals fjärrkontroll
Produktinformation

Dimbar LED-transformator 12-36 Watt 12-42V 700mA 2.4GHz inklusive 1-kanals fjärrkontroll
Dimbar LED-transformator 12-36W 12-42V 700mA 2.4GHz
Dimbar LED-transformator passar våra infällda takspotlights för verandor med en effekt på 3 watt per spotlight. LED-transformatorn kan anslutas snabbt och enkelt och styrs med en 1-kanals radiofjärrkontroll. LED transformatorn levereras med en 12-portars fördelare, som kan användas för att ansluta upp till 12 infällda takspotlights. Se till att alla anslutningar på 12-vägsfördelaren alltid används med minst 4 spotlights och eller kompletteras med byglar, annars fungerar inte transformatorn.
• 2 års garanti
Du får en omfattande 2-års all-in-garanti på denna LED-transformator. Inom dessa 2 år kommer defekta produkter att bytas ut kostnadsfritt. Köp utan bekymmer.
• Steglös dimbar
Denna LED-transformator omvandlar nätspänning (220/230V) till lågspänning 12V och är helt steglös och tyst dimbar från 100-0%. Alltid rätt mängd ljus.
• IP20 dammtät
Denna LED-drivrutin är IP20-dammtät och därför inte vattentät. Vill du använda LED-drivdonet i ett fuktigt rum? Placera den då i en vattentät kopplingsdosa.
• Lämplig för
Transformatorn omvandlar 220/230 V nätström till 12 V lågspänning. Vid installation av infällda spotlights eller övergångsbelysning, se till att transformatorn passar genom det borrade hålet.
Dimbar LED-transformator 12-36W 12-42V 700mA 2.4GHz
Dimbar LED-transformator passar våra infällda takspotlights för verandor med en effekt på 3 watt per spotlight. LED-transformatorn kan anslutas snabbt och enkelt och styrs med en 1-kanals radiofjärrkontroll. LED transformatorn levereras med en 12-portars fördelare, som kan användas för att ansluta upp till 12 infällda takspotlights. Se till att alla anslutningar på 12-vägsfördelaren alltid används med minst 4 spotlights och eller kompletteras med byglar, annars fungerar inte transformatorn.
• 2 års garanti
Du får en omfattande 2-års all-in-garanti på denna LED-transformator. Inom dessa 2 år kommer defekta produkter att bytas ut kostnadsfritt. Köp utan bekymmer.
• Steglös dimbar
Denna LED-transformator omvandlar nätspänning (220/230V) till lågspänning 12V och är helt steglös och tyst dimbar från 100-0%. Alltid rätt mängd ljus.
• IP20 dammtät
Denna LED-drivrutin är IP20-dammtät och därför inte vattentät. Vill du använda LED-drivdonet i ett fuktigt rum? Placera den då i en vattentät kopplingsdosa.
• Lämplig för
Transformatorn omvandlar 220/230 V nätström till 12 V lågspänning. Vid installation av infällda spotlights eller övergångsbelysning, se till att transformatorn passar genom det borrade hålet.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| Dimmer lämplig för typ av belysning | LED |
|---|---|
| Utgångsspänning | 12V DC |
| Utgående ström | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Viktiga specifikationer
| Dimmer lämplig för typ av belysning | LED |
|---|---|
| Utgångsspänning | 12V DC |
| Utgående ström | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Generell
| EAN | 8719323187993 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC, TÜV, SAA |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Kvantitet mastercarton | 1 |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 31 mm |
| Längd | 135 mm |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Jordkabel | Nej |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Kabel med stickpropp | Nej |
Andra specifikationer
| Dimmteknik | Digital dimning |
|---|
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC) |
Viktiga specifikationer
| Dimmer lämplig för typ av belysning | LED |
|---|---|
| Utgångsspänning | 12V DC |
| Utgående ström | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Viktiga specifikationer
| Dimmer lämplig för typ av belysning | LED |
|---|---|
| Utgångsspänning | 12V DC |
| Utgående ström | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Generell
| EAN | 8719323187993 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC, TÜV, SAA |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Kvantitet mastercarton | 1 |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 31 mm |
| Längd | 135 mm |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Jordkabel | Nej |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Kabel med stickpropp | Nej |
Andra specifikationer
| Dimmteknik | Digital dimning |
|---|
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC) |

Dimbar LED-transformator 12-36 Watt 12-42V 700mA 2.4GHz inklusive 1-kanals fjärrkontroll
Recension
Viktiga specifikationer
| Dimmer lämplig för typ av belysning | LED |
|---|---|
| Utgångsspänning | 12V DC |
| Utgående ström | 7 mA |
| Driftstemperatur | -10°C ~ 40° C |
Generell
| EAN | 8719323187993 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC, TÜV, SAA |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Kvantitet mastercarton | 1 |
Mått och vikter
| Bredd | 45 mm |
|---|---|
| Höjd | 31 mm |
| Längd | 135 mm |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Jordkabel | Nej |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Kabel med stickpropp | Nej |
Andra specifikationer
| Dimmteknik | Digital dimning |
|---|
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC) |





