LED lysrörsarmatur 120cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65
Produktinformation

LED lysrörsarmatur 120cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65
LED Lysrörsarmatur 120cm Dubbel - Max. 2x18W - Länkbar - för T8 (G13) Lysrör - IP65
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Tack vare det höga IP-värdet är denna LED-lysrörslampa lämplig för både torra och fuktiga utrymmen, såsom förråd, ladugårdar, lagerlokaler och verkstäder.
• Länkbar upp till 20 stycken
Dessa LED-lampor kan kopplas samman till upp till 20 stycken. Det innebär att du enkelt och snabbt kan koppla ihop upp till 20 stycken och styra dem med en knapptryckning.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Sömlös finish
Denna lampa är tillverkad av högkvalitativa material. Detta skyddar produkten från slagskador och gör att den håller längre. De medföljande klämmorna är rostfria.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Plug and play
Dessa Lysrörarmaturer är enkla att montera. Häng de rostfria stålklämmorna på önskad plats och klicka i lysrörsarmaturen. Skruvar och pluggar ingår.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
LED Lysrörsarmatur 120cm Dubbel - Max. 2x18W - Länkbar - för T8 (G13) Lysrör - IP65
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Tack vare det höga IP-värdet är denna LED-lysrörslampa lämplig för både torra och fuktiga utrymmen, såsom förråd, ladugårdar, lagerlokaler och verkstäder.
• Länkbar upp till 20 stycken
Dessa LED-lampor kan kopplas samman till upp till 20 stycken. Det innebär att du enkelt och snabbt kan koppla ihop upp till 20 stycken och styra dem med en knapptryckning.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Sömlös finish
Denna lampa är tillverkad av högkvalitativa material. Detta skyddar produkten från slagskador och gör att den håller längre. De medföljande klämmorna är rostfria.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Plug and play
Dessa Lysrörarmaturer är enkla att montera. Häng de rostfria stålklämmorna på önskad plats och klicka i lysrörsarmaturen. Skruvar och pluggar ingår.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 105 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens längd | 1275 mm |
| Kvantitet mastercarton | 10 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 7439628382336 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG9 |
|---|---|
| IK-värde | IK06 |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 1.8 |
|---|---|
| Bredd | 102 mm |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 100 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 105 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens längd | 1275 mm |
| Kvantitet mastercarton | 10 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 7439628382336 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG9 |
|---|---|
| IK-värde | IK06 |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 1.8 |
|---|---|
| Bredd | 102 mm |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 100 mm |
Downloads

LED lysrörsarmatur 120cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65

LED lysrörsarmatur 120cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 105 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens längd | 1275 mm |
| Kvantitet mastercarton | 10 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 7439628382336 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG9 |
|---|---|
| IK-värde | IK06 |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 1.8 |
|---|---|
| Bredd | 102 mm |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 100 mm |





