LED lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät
Produktinformation

LED lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät
LED Lysrörsarmatur 60cm Dubbel - Max. 2x9W - Länkbar - för T8 (G13) Lysrör - IP65
Denna dubbla T8 Lysrörarmatur är lämplig för två T8 LED rör på 60cm. Armaturen är tillverkad av polykarbonat och ABS. Detta material blir inte poröst vid långvarig exponering för giftiga ångor. Det gör att TL-armaturen även lämpar sig för t.ex. fabrikshallar och bilgarage. TL-armaturen är helt vattentät enligt IP65. Detta gör att armaturen även lämpar sig för fuktiga utrymmen och utomhusbruk. Lysrörsarmaturen har en drifttemperatur på -25°C ~ 50°C.
Detta gör att armaturen även lämpar sig för installation i kyl- och frysrum. Kabelförskruvningen på sidan av armaturen gör det enkelt att ansluta. Detta gör det enkelt att ansluta ett stort antal lampor till en grupp. Armaturen är lätt att hänga upp med hjälp av de medföljande monteringsclipsen. Dessa är tillverkade av rostfritt stål och rostar därför inte när de utsätts för långa perioder av fukt.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Tack vare det höga IP-värdet är denna LED-lysrörslampa lämplig för både torra och fuktiga utrymmen, såsom förråd, ladugårdar, lagerlokaler och verkstäder.
• Länkbar upp till 20 stycken
Dessa LED-lampor kan kopplas samman till upp till 20 stycken. Det innebär att du enkelt och snabbt kan koppla ihop upp till 20 stycken och styra dem med en knapptryckning.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Plug and play
Dessa Lysrörarmaturer är enkla att montera. Häng de rostfria stålklämmorna på önskad plats och klicka i lysrörsarmaturen. Skruvar och pluggar ingår.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
LED Lysrörsarmatur 60cm Dubbel - Max. 2x9W - Länkbar - för T8 (G13) Lysrör - IP65
Denna dubbla T8 Lysrörarmatur är lämplig för två T8 LED rör på 60cm. Armaturen är tillverkad av polykarbonat och ABS. Detta material blir inte poröst vid långvarig exponering för giftiga ångor. Det gör att TL-armaturen även lämpar sig för t.ex. fabrikshallar och bilgarage. TL-armaturen är helt vattentät enligt IP65. Detta gör att armaturen även lämpar sig för fuktiga utrymmen och utomhusbruk. Lysrörsarmaturen har en drifttemperatur på -25°C ~ 50°C.
Detta gör att armaturen även lämpar sig för installation i kyl- och frysrum. Kabelförskruvningen på sidan av armaturen gör det enkelt att ansluta. Detta gör det enkelt att ansluta ett stort antal lampor till en grupp. Armaturen är lätt att hänga upp med hjälp av de medföljande monteringsclipsen. Dessa är tillverkade av rostfritt stål och rostar därför inte när de utsätts för långa perioder av fukt.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Tack vare det höga IP-värdet är denna LED-lysrörslampa lämplig för både torra och fuktiga utrymmen, såsom förråd, ladugårdar, lagerlokaler och verkstäder.
• Länkbar upp till 20 stycken
Dessa LED-lampor kan kopplas samman till upp till 20 stycken. Det innebär att du enkelt och snabbt kan koppla ihop upp till 20 stycken och styra dem med en knapptryckning.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Plug and play
Dessa Lysrörarmaturer är enkla att montera. Häng de rostfria stålklämmorna på önskad plats och klicka i lysrörsarmaturen. Skruvar och pluggar ingår.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 105 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens längd | 675 mm |
| Kvantitet mastercarton | 15 |
| Förpackningsvikt | 95 g |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 8720364401276 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG9 |
|---|---|
| IK-värde | IK06 |
| Rum | Carport, Vindsvåning, Trädgårdshus, Fabrik, Lager, Fabrikshall, Butik, Kontor, Skolor |
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde, Lager, Sjöfart |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 0.815 |
|---|---|
| Bredd | 102 mm |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 100 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 105 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens längd | 675 mm |
| Kvantitet mastercarton | 15 |
| Förpackningsvikt | 95 g |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 8720364401276 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG9 |
|---|---|
| IK-värde | IK06 |
| Rum | Carport, Vindsvåning, Trädgårdshus, Fabrik, Lager, Fabrikshall, Butik, Kontor, Skolor |
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde, Lager, Sjöfart |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 0.815 |
|---|---|
| Bredd | 102 mm |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 100 mm |
Downloads

LED lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät

LED lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -25°C ~ +50°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 105 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens längd | 675 mm |
| Kvantitet mastercarton | 15 |
| Förpackningsvikt | 95 g |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 8720364401276 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG9 |
|---|---|
| IK-värde | IK06 |
| Rum | Carport, Vindsvåning, Trädgårdshus, Fabrik, Lager, Fabrikshall, Butik, Kontor, Skolor |
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde, Lager, Sjöfart |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Antal ljuspunkter | 2 |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 0.815 |
|---|---|
| Bredd | 102 mm |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 100 mm |





