LED Lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät
Produktinformation

LED Lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät
LED Lysrörsarmatur 120cm Dubbel - Max. 2x18W - Länkbar - för T8 (G13) Lysrör - IP65
Denna IP65 vattentäta LED Lysrörarmatur är lämplig för LED Lysrör på 120 cm. Lampan levereras utan rör, så att du själv kan välja ljusfärg och ljusstyrka och alltid kan byta ut rören. LED Lysrörarmaturen är helt sömlös och försedd med vattenavvisande gummidetaljer. Detta ger en IP65-skyddsklass, vilket innebär att armaturen är motståndskraftig mot fukt och damm. Detta gör lampan perfekt för fuktiga utrymmen och utomhusbruk.
Lysarmaturen är till och med lämplig för kylrum tack vare sin driftstemperatur på -25 till 50 grader. Denna LED Lysrörarmatur är tillverkad av högkvalitativ ABS och polycarbonat och är därför motståndskraftig mot kemiska ångor. Detta gör den idealisk för användning i garage, fabrikshallar och andra utrymmen där kemiska ångor förekommer. LED Lysrörarmaturen har 2 års garanti. Defekter ersätts kostnadsfritt. LED-armaturen levereras monteringsfärdig, inklusive allt nödvändigt material.
Så kan du börja installera den direkt när du får paketet och naturligtvis spara energi.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Tack vare det höga IP-värdet är denna LED-lysrörslampa lämplig för både torra och fuktiga utrymmen, såsom förråd, ladugårdar, lagerlokaler och verkstäder.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Plug and play
Dessa Lysrörarmaturer är enkla att montera. Häng de rostfria stålklämmorna på önskad plats och klicka i lysrörsarmaturen. Skruvar och pluggar ingår.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
LED Lysrörsarmatur 120cm Dubbel - Max. 2x18W - Länkbar - för T8 (G13) Lysrör - IP65
Denna IP65 vattentäta LED Lysrörarmatur är lämplig för LED Lysrör på 120 cm. Lampan levereras utan rör, så att du själv kan välja ljusfärg och ljusstyrka och alltid kan byta ut rören. LED Lysrörarmaturen är helt sömlös och försedd med vattenavvisande gummidetaljer. Detta ger en IP65-skyddsklass, vilket innebär att armaturen är motståndskraftig mot fukt och damm. Detta gör lampan perfekt för fuktiga utrymmen och utomhusbruk.
Lysarmaturen är till och med lämplig för kylrum tack vare sin driftstemperatur på -25 till 50 grader. Denna LED Lysrörarmatur är tillverkad av högkvalitativ ABS och polycarbonat och är därför motståndskraftig mot kemiska ångor. Detta gör den idealisk för användning i garage, fabrikshallar och andra utrymmen där kemiska ångor förekommer. LED Lysrörarmaturen har 2 års garanti. Defekter ersätts kostnadsfritt. LED-armaturen levereras monteringsfärdig, inklusive allt nödvändigt material.
Så kan du börja installera den direkt när du får paketet och naturligtvis spara energi.
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Tack vare det höga IP-värdet är denna LED-lysrörslampa lämplig för både torra och fuktiga utrymmen, såsom förråd, ladugårdar, lagerlokaler och verkstäder.
• Tillverkad av ABS och polykarbonat
Tack vare en kombination av ABS och polykarbonat påverkas inte LED-lysrören av giftiga ångor. Detta gör dem även lämpliga för belysning i bilverkstäder och fabrikshallar.
• Driftstemperatur -25 till 50 grader
Dessa LED Lysrörarmaturer arbetar under temperaturer från -25 till 50 grader. Detta gör dem också lämpliga för frysar, kylrum, dåligt isolerade rum eller i nocken på lagerlokaler.
• Plug and play
Dessa Lysrörarmaturer är enkla att montera. Häng de rostfria stålklämmorna på önskad plats och klicka i lysrörsarmaturen. Skruvar och pluggar ingår.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 135 mm |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens längd | 1275 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 6 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 8433325179137 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG11 |
|---|---|
| IK-värde | IK10 |
| Rum | Carport, Vindsvåning, Trädgårdshus, Lager, Fabrikshall, Butik, Kontor, Skolor |
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde, Lager, Sjöfart |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 1.964 |
|---|---|
| Bredd | 129 mm |
| Höjd | 88 mm |
| Längd | 1265 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 135 mm |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens längd | 1275 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 6 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 8433325179137 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG11 |
|---|---|
| IK-värde | IK10 |
| Rum | Carport, Vindsvåning, Trädgårdshus, Lager, Fabrikshall, Butik, Kontor, Skolor |
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde, Lager, Sjöfart |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 1.964 |
|---|---|
| Bredd | 129 mm |
| Höjd | 88 mm |
| Längd | 1265 mm |
Downloads

LED Lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät

LED Lysrörsarmatur 60cm dubbel - Länkbar - Lämplig för T8 (G13) LED Lysrör - IP65 vattentät
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -5°C ~ +45°C |
| Utgångsspänning | 220-240V DC |
| Arbetsspänning | 230 V |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Montering | Ytmonterad |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 135 mm |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens längd | 1275 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 6 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Polykarbonat (PC), ABS Plast |
| Diffusormaterial | Polykarbonat |
| Diffusorens ytbehandling | Transparent |
Generell
| EAN | 8433325179137 |
|---|---|
| Märke | Aigostar |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Typ av kabelanslutning | PG11 |
|---|---|
| IK-värde | IK10 |
| Rum | Carport, Vindsvåning, Trädgårdshus, Lager, Fabrikshall, Butik, Kontor, Skolor |
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde, Lager, Sjöfart |
Ljuskälla
| Dimbar | Nej |
|---|---|
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Vikt | 1.964 |
|---|---|
| Bredd | 129 mm |
| Höjd | 88 mm |
| Längd | 1265 mm |





