Rax T8 LED Lysrörarmatur 150cm IP20 lämplig för ett rör
Produktinformation

Rax T8 LED Lysrörarmatur 150cm IP20 lämplig för ett rör
Rax T8 LED Lysrörarmatur 150cm IP20 lämplig för ett rör
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• IP20 Dammskyddad
Denna LED Lysrörarmatur är IP20-dammtät, lämplig för torra rum som kontor, garage och förråd. Inte lämplig för fuktiga utrymmen.
• Tillverkad av stenhårt stål
Denna LED Lysrörarmatur är tillverkad av stenhårt stål. Det gör att den inte böjer sig så lätt. Inte ens vid mycket långa längder. Inget irriterande hängande.
• 2 års garanti
Du får en omfattande 2-årig all-in-garanti på denna LED Lysrörarmatur. Defekter kommer att ersättas snabbt och kostnadsfritt inom dessa 2 år. Köp utan bekymmer.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
• Certifikat
Denna kvalitetsprodukt har testats grundligt för visuella och funktionella egenskaper. Därigenom har produkten fått följande certifieringsmärken: TÜV, ENEC, VDE och TÜV-GS.
Rax T8 LED Lysrörarmatur 150cm IP20 lämplig för ett rör
• Utbytbar T8-ljuskälla (G13)
Denna lysrörslampa har en T8-fattning (G13). Detta är en av de mest populära LED-lysrören. Det gör det mycket enkelt att hitta ett (ersättnings-)lysrör.
• IP20 Dammskyddad
Denna LED Lysrörarmatur är IP20-dammtät, lämplig för torra rum som kontor, garage och förråd. Inte lämplig för fuktiga utrymmen.
• Tillverkad av stenhårt stål
Denna LED Lysrörarmatur är tillverkad av stenhårt stål. Det gör att den inte böjer sig så lätt. Inte ens vid mycket långa längder. Inget irriterande hängande.
• 2 års garanti
Du får en omfattande 2-årig all-in-garanti på denna LED Lysrörarmatur. Defekter kommer att ersättas snabbt och kostnadsfritt inom dessa 2 år. Köp utan bekymmer.
• Tillämpningar
Lysrörsbelysning är mycket effektiv i funktionella utrymmen som lager, verkstäder, fabriker, ladugårdar och kontor.
• Certifikat
Denna kvalitetsprodukt har testats grundligt för visuella och funktionella egenskaper. Därigenom har produkten fått följande certifieringsmärken: TÜV, ENEC, VDE och TÜV-GS.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Max watt | 30 W |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Max watt | 30 W |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
Ljuskälla
| Uttag | G13 - T8 |
|---|---|
| Dimbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Bredd | 40 mm |
|---|---|
| Höjd | 26 mm |
| Längd | 1530 mm |
Generell
| EAN | 8720143847769 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 40 mm |
| Förpackningens höjd | 26 mm |
| Förpackningens längd | 1530 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 25 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Stål |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Max watt | 30 W |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Max watt | 30 W |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
Ljuskälla
| Uttag | G13 - T8 |
|---|---|
| Dimbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Bredd | 40 mm |
|---|---|
| Höjd | 26 mm |
| Längd | 1530 mm |
Generell
| EAN | 8720143847769 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 40 mm |
| Förpackningens höjd | 26 mm |
| Förpackningens längd | 1530 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 25 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Stål |

Rax T8 LED Lysrörarmatur 150cm IP20 lämplig för ett rör
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Max watt | 30 W |
Installation
| Kopplingsbar | Nej |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
Ljuskälla
| Uttag | G13 - T8 |
|---|---|
| Dimbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Inklusive ljuskälla | Nej |
Mått och vikter
| Bredd | 40 mm |
|---|---|
| Höjd | 26 mm |
| Längd | 1530 mm |
Generell
| EAN | 8720143847769 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 1 |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Förpackning
| Typ av förpackning | Krympförpackning |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 40 mm |
| Förpackningens höjd | 26 mm |
| Förpackningens längd | 1530 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 25 |
Färg och material
| Färg | Grå |
|---|---|
| Material | Stål |





