Selby - Sensor vägglampa - 10 watt 780 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Produktinformation

Selby - Sensor vägglampa - 10 watt 780 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Selby - Vägglampa med sensor - 10W 780lm - 3000K - Svart
Shelby vägglampa är IP65-vattentät. Detta gör utomhuslampan vattentät och kommer inte att gå sönder på grund av snö, slask eller damm. Lampan lyser med ett varmvitt ljus på 3000K genom 28 LED-lampor och har ett ljusflöde på 800 lumen. Lampan är unik med sin lutningsfunktion och sitt vridbara huvud, vilket gör att ljusriktningen och ytan kan justeras.
Utrustad med en rörelsesensor med en räckvidd på upp till 9 meter och en skymningsbrytare som kan ställas in från 3 till 2000 LUX, tänds lampan endast när det finns rörelse. Den moderna V-formade designen tillför ett elegant element till alla utomhusmiljöer. Lampan är tillverkad av polykarbonat och aluminium för hållbarhet och rostbeständighet och är lätt att ansluta till 230V elnät.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Tillverkad av polykarbonat
Denna LED-vägglampa är tillverkad av underhållsfri polykarbonat. Materialet rostar inte, håller sig som nytt under lång tid och är lätt att rengöra. Perfekt för utomhusbruk.
• Vridbart och lutbart huvud
Huvudet vrids 225° åt vänster och 45° åt höger och kan lutas 60° nedåt. På så sätt riktar du ljuset exakt mot önskad plats efter monteringen, utan att behöva montera om lampan.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Selby - Vägglampa med sensor - 10W 780lm - 3000K - Svart
Shelby vägglampa är IP65-vattentät. Detta gör utomhuslampan vattentät och kommer inte att gå sönder på grund av snö, slask eller damm. Lampan lyser med ett varmvitt ljus på 3000K genom 28 LED-lampor och har ett ljusflöde på 800 lumen. Lampan är unik med sin lutningsfunktion och sitt vridbara huvud, vilket gör att ljusriktningen och ytan kan justeras.
Utrustad med en rörelsesensor med en räckvidd på upp till 9 meter och en skymningsbrytare som kan ställas in från 3 till 2000 LUX, tänds lampan endast när det finns rörelse. Den moderna V-formade designen tillför ett elegant element till alla utomhusmiljöer. Lampan är tillverkad av polykarbonat och aluminium för hållbarhet och rostbeständighet och är lätt att ansluta till 230V elnät.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Tillverkad av polykarbonat
Denna LED-vägglampa är tillverkad av underhållsfri polykarbonat. Materialet rostar inte, håller sig som nytt under lång tid och är lätt att rengöra. Perfekt för utomhusbruk.
• Vridbart och lutbart huvud
Huvudet vrids 225° åt vänster och 45° åt höger och kan lutas 60° nedåt. På så sätt riktar du ljuset exakt mot önskad plats efter monteringen, utan att behöva montera om lampan.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 26 W |
| Ljusflöde | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 26 W |
| Ljusflöde | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 60 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 239 mm |
| Förpackningens längd | 96 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713591 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.352 |
|---|---|
| Bredd | 88 mm |
| Höjd | 188 mm |
| Längd | 24 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 88 mm |
| Längd på monteringsplattan | 84 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 26 W |
| Ljusflöde | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 26 W |
| Ljusflöde | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 60 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 239 mm |
| Förpackningens längd | 96 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713591 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.352 |
|---|---|
| Bredd | 88 mm |
| Höjd | 188 mm |
| Längd | 24 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 88 mm |
| Längd på monteringsplattan | 84 mm |
Downloads

Selby - Sensor vägglampa - 10 watt 780 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart

Selby - Sensor vägglampa - 10 watt 780 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 26 W |
| Ljusflöde | 780 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 60 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 239 mm |
| Förpackningens längd | 96 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713591 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.352 |
|---|---|
| Bredd | 88 mm |
| Höjd | 188 mm |
| Längd | 24 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 88 mm |
| Längd på monteringsplattan | 84 mm |






