Set med 2 Clark - vägglampor med solenergi - med PIR-rörelsesensor - 3000K varmvit ljuskälla - IP44 vattentät - Svart - Trädgårdsbelysning - Utomhuslampa
Produktinformation

Set med 2 Clark - vägglampor med solenergi - med PIR-rörelsesensor - 3000K varmvit ljuskälla - IP44 vattentät - Svart - Trädgårdsbelysning - Utomhuslampa
2x Clark - vägglampor med solenergi - med PIR-rörelsesensor - 3000K - IP44 - Svart
Den eleganta vägglampan Clark Solar är den perfekta utomhusbelysningen för din ytterdörr. Lampan har en klassisk design med en modern twist. Trots att den avger ett stämningsfullt varmvitt ljus ger den ändå tillräckligt med ljus när du kommer hem i mörkret. Eftersom lampan har både en rörelsesensor och en skymningsbrytare tänds vägglampan med solcellslampa automatiskt när ljus behövs. Lampan är vattentät enligt IP44 och kommer därför inte att gå sönder på grund av fukt och/eller damm.
• Damm- och stänksäker - IP44
Bekymra dig aldrig mer med fukt i dina solcellslampor. Denna solcellslampa är vattentät enligt IP44 och håller därför flera säsonger. Inga fel på grund av fukt och/eller damm.
• PIR-rörelsesensor med skymningsbrytare
Lampan har en rörelsesensor med skymningsbrytare. På natten tänds ljuset automatiskt så snart någon kommer inom 5 meter och förblir tänt i 30 sekunder.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Våra kunder beskriver den här ljusfärgen som en varm och stämningsfull ljusfärg. En mycket populär ljusfärg för belysning av trädgård och terrass.
• Solpanel tillverkad av polykristall
Solpanelen på den här vägglampan är tillverkad av polykristaller och omvandlar solljus till el upp till 80% bättre. Därmed laddas lampan effektivt även på vintern.
• Tillverkad av slitstark plast
Den här solceller vägglampan är tillverkad av hållbar plast. Det gör att vägglampan kommer att se ut som ny under lång tid och är lätt att rengöra.
• Lång brinntid på 10 till 12 timmar
Denna vägglampa har en lång brinntid på 10 till 12 timmar på en enda full laddning.
• Lång brinntid på 10 till 12 timmar
Denna vägglampa har en lång brinntid på 10 till 12 timmar på en enda full laddning.
2x Clark - vägglampor med solenergi - med PIR-rörelsesensor - 3000K - IP44 - Svart
Den eleganta vägglampan Clark Solar är den perfekta utomhusbelysningen för din ytterdörr. Lampan har en klassisk design med en modern twist. Trots att den avger ett stämningsfullt varmvitt ljus ger den ändå tillräckligt med ljus när du kommer hem i mörkret. Eftersom lampan har både en rörelsesensor och en skymningsbrytare tänds vägglampan med solcellslampa automatiskt när ljus behövs. Lampan är vattentät enligt IP44 och kommer därför inte att gå sönder på grund av fukt och/eller damm.
• Damm- och stänksäker - IP44
Bekymra dig aldrig mer med fukt i dina solcellslampor. Denna solcellslampa är vattentät enligt IP44 och håller därför flera säsonger. Inga fel på grund av fukt och/eller damm.
• PIR-rörelsesensor med skymningsbrytare
Lampan har en rörelsesensor med skymningsbrytare. På natten tänds ljuset automatiskt så snart någon kommer inom 5 meter och förblir tänt i 30 sekunder.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Våra kunder beskriver den här ljusfärgen som en varm och stämningsfull ljusfärg. En mycket populär ljusfärg för belysning av trädgård och terrass.
• Solpanel tillverkad av polykristall
Solpanelen på den här vägglampan är tillverkad av polykristaller och omvandlar solljus till el upp till 80% bättre. Därmed laddas lampan effektivt även på vintern.
• Tillverkad av slitstark plast
Den här solceller vägglampan är tillverkad av hållbar plast. Det gör att vägglampan kommer att se ut som ny under lång tid och är lätt att rengöra.
• Lång brinntid på 10 till 12 timmar
Denna vägglampa har en lång brinntid på 10 till 12 timmar på en enda full laddning.
• Lång brinntid på 10 till 12 timmar
Denna vägglampa har en lång brinntid på 10 till 12 timmar på en enda full laddning.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP44 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP44 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 60 ° |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 5 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Solenergi
| Typ av solpanel | Polykristallin |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Nej |
| Färg-temperatur | 3000K |
| Effekt per ljuskälla | 1 W |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Vridbar | Nej |
| Livslängd | 25000 h |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
Mått och vikter
| Vikt | 0.383 |
|---|---|
| Bredd | 9.6 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Längd | 12.2 cm |
Generell
| EAN | 8720722717506 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheter | 2 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Installation
| Placeringstyp | Vägg |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Utomhus |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 10 mm |
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 175 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 30 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
| UV-säkert | Nej |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP44 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP44 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 60 ° |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 5 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Solenergi
| Typ av solpanel | Polykristallin |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Nej |
| Färg-temperatur | 3000K |
| Effekt per ljuskälla | 1 W |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Vridbar | Nej |
| Livslängd | 25000 h |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
Mått och vikter
| Vikt | 0.383 |
|---|---|
| Bredd | 9.6 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Längd | 12.2 cm |
Generell
| EAN | 8720722717506 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheter | 2 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Installation
| Placeringstyp | Vägg |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Utomhus |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 10 mm |
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 175 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 30 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
| UV-säkert | Nej |

Set med 2 Clark - vägglampor med solenergi - med PIR-rörelsesensor - 3000K varmvit ljuskälla - IP44 vattentät - Svart - Trädgårdsbelysning - Utomhuslampa
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP44 |
|---|---|
| Batteriets livslängd | 8 h |
| Tidsknapp | Nej |
| Driftstemperatur | -25°C ~ +45°C |
| Ljusflöde | 95 lm |
| Watt | 1 W |
| Laddningstid | 6-8 timmar |
Sensor
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
|---|---|
| Detektionsvinkel | 60 ° |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 5 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Solenergi
| Typ av solpanel | Polykristallin |
|---|---|
| Solpanel justerbar | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Nej |
| Färg-temperatur | 3000K |
| Effekt per ljuskälla | 1 W |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Vridbar | Nej |
| Livslängd | 25000 h |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
Mått och vikter
| Vikt | 0.383 |
|---|---|
| Bredd | 9.6 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Längd | 12.2 cm |
Generell
| EAN | 8720722717506 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 3 år |
| Antal enheter | 2 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Installation
| Placeringstyp | Vägg |
|---|---|
| Lämplig för inomhus och utomhus | Utomhus |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Förpackningens bredd | 10 mm |
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 175 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 30 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
| UV-säkert | Nej |





