Set med 6 Pittsburg LED infällda spotlights - 6W 570 Lumen - Extra Platt - LED Modul - 4000K Neutralhvidt lys - GU10 - Dimbar - Svängbar - IP20 inomhus - Vit
Produktinformation

Set med 6 Pittsburg LED infällda spotlights - 6W 570 Lumen - Extra Platt - LED Modul - 4000K Neutralhvidt lys - GU10 - Dimbar - Svängbar - IP20 inomhus - Vit
6x Pittsburg LED infällda spotlights Låg profil 58mm - 6W 570lm - 4000K - Svängbar - Vit
• Vit pulverlackerad yta
Den infällda spotlighten har en vit fukt- och UV-beständig AKZO-Nobel pulverlackering. Detta säkerställer att det inte blir någon missfärgning från solljus eller flagnande fro
• Inkl. utbytbar LED-modul
Den här infällda spotlighten levereras med en LED-modul. Därför har den ett infällnadsdjup på endast 35 mm. Denna ljuskälla är utbytbar mot en GU10-ljuskälla.
• IP20 Dammtät
Skyddsklass IP20 innebär att LED infällda spotlights är lämpliga för alla torra rum. Tänk sovrum, vardagsrum, korridor och kök.
• Neutral vit ljusfärg - 4000K
Denna ljusa färg är perfekt för badrum, kök och butiker. Lämpar sig också för accentbelysning på statyer, tavlor eller växter.
• Helt steglöst dimbar
Vissa människor föredrar att fullkomligen bada i ljus, medan andra bara vill kunna se vad som ligger på deras tallrik. Anslut strålkastarna till en LED-dimmer så kan du dimma din belysning steglöst från 10 till 100 %.
• Tillverkad av underhållsfri aluminium
Denna armatur är tillverkad av underhållsfri aluminium. Detta material är lätt, drar inte till sig smuts och damm och är enkelt att rengöra. Detta säkerställer att dina downlights ser ut som nya i många år framöver.
• Lutningsbar
De infällda spotlightsen är vridbara och lämpliga för montering i en vikning eller för att skapa ljusaccenter. Perfekt för att framhäva en tavla, växt eller skulptur.
• Lågt infällningsdjup
Det låga infällningsdjupet gör den infällda spotlightsen lämplig för tak med litet utrymme mellan taket och undertaket. Resultatet är att spotlighten alltid passar.
6x Pittsburg LED infällda spotlights Låg profil 58mm - 6W 570lm - 4000K - Svängbar - Vit
• Vit pulverlackerad yta
Den infällda spotlighten har en vit fukt- och UV-beständig AKZO-Nobel pulverlackering. Detta säkerställer att det inte blir någon missfärgning från solljus eller flagnande fro
• Inkl. utbytbar LED-modul
Den här infällda spotlighten levereras med en LED-modul. Därför har den ett infällnadsdjup på endast 35 mm. Denna ljuskälla är utbytbar mot en GU10-ljuskälla.
• IP20 Dammtät
Skyddsklass IP20 innebär att LED infällda spotlights är lämpliga för alla torra rum. Tänk sovrum, vardagsrum, korridor och kök.
• Neutral vit ljusfärg - 4000K
Denna ljusa färg är perfekt för badrum, kök och butiker. Lämpar sig också för accentbelysning på statyer, tavlor eller växter.
• Helt steglöst dimbar
Vissa människor föredrar att fullkomligen bada i ljus, medan andra bara vill kunna se vad som ligger på deras tallrik. Anslut strålkastarna till en LED-dimmer så kan du dimma din belysning steglöst från 10 till 100 %.
• Tillverkad av underhållsfri aluminium
Denna armatur är tillverkad av underhållsfri aluminium. Detta material är lätt, drar inte till sig smuts och damm och är enkelt att rengöra. Detta säkerställer att dina downlights ser ut som nya i många år framöver.
• Lutningsbar
De infällda spotlightsen är vridbara och lämpliga för montering i en vikning eller för att skapa ljusaccenter. Perfekt för att framhäva en tavla, växt eller skulptur.
• Lågt infällningsdjup
Det låga infällningsdjupet gör den infällda spotlightsen lämplig för tak med litet utrymme mellan taket och undertaket. Resultatet är att spotlighten alltid passar.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Ljusflöde | 570 lm |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusets riktning | Nedljus |
| Watt | 6 W |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Kapstorlek | 75 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Ljusflöde | 570 lm |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusets riktning | Nedljus |
| Watt | 6 W |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Kapstorlek | 75 mm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Jordkabel | Nej |
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för taketyp | Uppskjuten, System tak |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Kvantitet i förpackningen | 6 |
| Kvantitet mastercarton | 100 |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Aluminium |
Generell
| EAN | 8720365441462 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 6 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Dimmteknik | Fas till och fas från |
|---|---|
| Tillämpningar | Kontor, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Detaljhandel, Arkitektur, Rekreationsområde |
| Rum | Kök, Sovrum, Hall, Vindsvåning, Vardagsrum, Toalett, Butik, Kontor, skrivbord |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Ja |
| Färg-temperatur | 4000K |
| Effekt per ljuskälla | 6 W |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Antal ljuspunkter | 6 |
| Lumen per ljuspunkt | 570 lm |
| Växlingscykler | 50000 |
| Lumen per watt | 95 Lm/W |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Neutral Vit |
| Flimmerfri | Ja |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 38 ° |
| Vridbar | Ja |
| Livslängd | 50000 h |
| Dimbar | Ja |
| Uttag | Integrerad LED |
| Lutningsvinkel | 45 ° |
Mått och vikter
| Diameter punkt | 90 mm |
|---|---|
| Diameter | 90 mm |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Bredd | 90 mm |
| Inbyggt djup | 35 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Ljusflöde | 570 lm |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusets riktning | Nedljus |
| Watt | 6 W |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Kapstorlek | 75 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Ljusflöde | 570 lm |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusets riktning | Nedljus |
| Watt | 6 W |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Kapstorlek | 75 mm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Jordkabel | Nej |
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för taketyp | Uppskjuten, System tak |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Kvantitet i förpackningen | 6 |
| Kvantitet mastercarton | 100 |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Aluminium |
Generell
| EAN | 8720365441462 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 6 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Dimmteknik | Fas till och fas från |
|---|---|
| Tillämpningar | Kontor, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Detaljhandel, Arkitektur, Rekreationsområde |
| Rum | Kök, Sovrum, Hall, Vindsvåning, Vardagsrum, Toalett, Butik, Kontor, skrivbord |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Ja |
| Färg-temperatur | 4000K |
| Effekt per ljuskälla | 6 W |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Antal ljuspunkter | 6 |
| Lumen per ljuspunkt | 570 lm |
| Växlingscykler | 50000 |
| Lumen per watt | 95 Lm/W |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Neutral Vit |
| Flimmerfri | Ja |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 38 ° |
| Vridbar | Ja |
| Livslängd | 50000 h |
| Dimbar | Ja |
| Uttag | Integrerad LED |
| Lutningsvinkel | 45 ° |
Mått och vikter
| Diameter punkt | 90 mm |
|---|---|
| Diameter | 90 mm |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Bredd | 90 mm |
| Inbyggt djup | 35 mm |
Downloads

Set med 6 Pittsburg LED infällda spotlights - 6W 570 Lumen - Extra Platt - LED Modul - 4000K Neutralhvidt lys - GU10 - Dimbar - Svängbar - IP20 inomhus - Vit

Set med 6 Pittsburg LED infällda spotlights - 6W 570 Lumen - Extra Platt - LED Modul - 4000K Neutralhvidt lys - GU10 - Dimbar - Svängbar - IP20 inomhus - Vit
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP20 |
|---|---|
| Ljusflöde | 570 lm |
| Ekvivalent effekt | 50 W |
| Ljusets riktning | Nedljus |
| Watt | 6 W |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Kapstorlek | 75 mm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Kopplingsbar | Ja |
|---|---|
| Jordkabel | Nej |
| Placeringstyp | Tak |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för taketyp | Uppskjuten, System tak |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus |
Förpackning
| Typ av förpackning | Box |
|---|---|
| Kvantitet i förpackningen | 6 |
| Kvantitet mastercarton | 100 |
Färg och material
| Färg | Vit |
|---|---|
| Material | Aluminium |
Generell
| EAN | 8720365441462 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 2 år |
| Antal enheter | 6 |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Ej installerad eller använd enligt manualen |
Andra specifikationer
| Dimmteknik | Fas till och fas från |
|---|---|
| Tillämpningar | Kontor, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Detaljhandel, Arkitektur, Rekreationsområde |
| Rum | Kök, Sovrum, Hall, Vindsvåning, Vardagsrum, Toalett, Butik, Kontor, skrivbord |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Inklusive ljuskälla | Ja |
| Färg-temperatur | 4000K |
| Effekt per ljuskälla | 6 W |
| Ljuskälla utbytbar | Ja |
| Antal ljuspunkter | 6 |
| Lumen per ljuspunkt | 570 lm |
| Växlingscykler | 50000 |
| Lumen per watt | 95 Lm/W |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Neutral Vit |
| Flimmerfri | Ja |
| Typ av ljus | Direkt |
| Strålvinkel | 38 ° |
| Vridbar | Ja |
| Livslängd | 50000 h |
| Dimbar | Ja |
| Uttag | Integrerad LED |
| Lutningsvinkel | 45 ° |
Mått och vikter
| Diameter punkt | 90 mm |
|---|---|
| Diameter | 90 mm |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Bredd | 90 mm |
| Inbyggt djup | 35 mm |






