Trend - Sensor vägglampa - 10 watt 825 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000 K varmvit - Svart - IP65 för inomhus och utomhus
Produktinformation

Trend - Sensor vägglampa - 10 watt 825 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000 K varmvit - Svart - IP65 för inomhus och utomhus
Trend - Vägglampa med sensor - 10 W 825 lm - 3000 K - Svart
Letar du efter en superfunktionell vägglampa som du också kan använda som taklampa? Då ska du välja denna Trend LED vägglampa. Vägglampan har både en rörelsesensor och en skymningsbrytare. Det innebär att lampan bara tänds när den verkligen behövs. Lampan är vattentät enligt IP65 och lämpar sig därför för alla fuktiga och torra utrymmen. Lampan använder 10 watt för att producera ett ljus på hela 800 lumen.
Använd den här ovala vägglampan i källaren, utomhus, i skjulet eller för att lysa upp en trädgårdsstig.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Tillverkad av polykarbonat
Denna LED-vägglampa är tillverkad av underhållsfri polykarbonat. Materialet rostar inte, håller sig som nytt under lång tid och är lätt att rengöra. Perfekt för utomhusbruk.
• Vägg- och takmontage
Tack vare den mångsidiga utformningen passar lampan för både vägg- och takmontage och kan användas på många olika platser utomhus — till exempel under ett skärmtak, carport, förråd, garage eller längs en uppfart eller trädgårdsväg.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Trend - Vägglampa med sensor - 10 W 825 lm - 3000 K - Svart
Letar du efter en superfunktionell vägglampa som du också kan använda som taklampa? Då ska du välja denna Trend LED vägglampa. Vägglampan har både en rörelsesensor och en skymningsbrytare. Det innebär att lampan bara tänds när den verkligen behövs. Lampan är vattentät enligt IP65 och lämpar sig därför för alla fuktiga och torra utrymmen. Lampan använder 10 watt för att producera ett ljus på hela 800 lumen.
Använd den här ovala vägglampan i källaren, utomhus, i skjulet eller för att lysa upp en trädgårdsstig.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Tillverkad av polykarbonat
Denna LED-vägglampa är tillverkad av underhållsfri polykarbonat. Materialet rostar inte, håller sig som nytt under lång tid och är lätt att rengöra. Perfekt för utomhusbruk.
• Vägg- och takmontage
Tack vare den mångsidiga utformningen passar lampan för både vägg- och takmontage och kan användas på många olika platser utomhus — till exempel under ett skärmtak, carport, förråd, garage eller längs en uppfart eller trädgårdsväg.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 28 W |
| Ljusflöde | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 28 W |
| Ljusflöde | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 50 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 125 mm |
| Förpackningens längd | 213 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713577 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.289 |
|---|---|
| Bredd | 212 mm |
| Höjd | 212 mm |
| Längd | 45 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 119 mm |
| Längd på monteringsplattan | 212 mm |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 28 W |
| Ljusflöde | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 28 W |
| Ljusflöde | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 50 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 125 mm |
| Förpackningens längd | 213 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713577 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.289 |
|---|---|
| Bredd | 212 mm |
| Höjd | 212 mm |
| Längd | 45 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 119 mm |
| Längd på monteringsplattan | 212 mm |
Downloads

Trend - Sensor vägglampa - 10 watt 825 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000 K varmvit - Svart - IP65 för inomhus och utomhus

Trend - Sensor vägglampa - 10 watt 825 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000 K varmvit - Svart - IP65 för inomhus och utomhus
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0.90 |
| Ekvivalent effekt | 28 W |
| Ljusflöde | 825 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
| Utgångsspänning | 220-240V AC |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 50 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 125 mm |
| Förpackningens längd | 213 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 20 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Generell
| EAN | 8720722713577 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs |
| Undantag från garanti | Används inte enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
|---|---|
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Nej |
| Sensorinställningar justerbara | Nej |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 50000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Strålvinkel | 140 ° |
| Vridbar | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.289 |
|---|---|
| Bredd | 212 mm |
| Höjd | 212 mm |
| Längd | 45 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 119 mm |
| Längd på monteringsplattan | 212 mm |






