London - Sensor-væglampe - 30 watt 2500 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Produktinformation

London - Sensor-væglampe - 30 watt 2500 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
London - Væglampe med sensor - 30W 2500lm - 3000K - Sort
Denne udendørslampe har både en bevægelsessensor og en skumringsrelæ. Sensorlampen bruger 30 watt og producerer 2200 lumen. Væglampen giver et stemningsfuldt, varmt hvidt lys på 3000 grader Kelvin. Væglampen er IP65-vandtæt. Det betyder, at den ikke tager skade af fugt og/eller støv. Londons spotlight kan vippes. Det giver dig mulighed for nemt og meget præcist at belyse bestemte områder på din ejendom. Væglampen er lavet af polykarbonat og aluminium.
Disse materialer er rustfrie og misfarves ikke. Det holder væglampen smuk i lang tid.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fleksibel kabeltilslutning
Flere kabelindgange i bunden, på siderne og på bagsiden sikrer, at du altid kan tilslutte kablaget fra den retning, der passer bedst. Forberedt til nem boring og takket være hjørnemonteringen anvendelig på mange forskellige steder.
• Bredt rækkevidde og fuldt justerbar retning
Spottet drejes 180° og vippes 125° for præcis lysretning. Bevægelsessensoren dækker 240° med en rækkevidde på 10 meter — ideel til indkørsel, hoveddør eller terrasse.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
London - Væglampe med sensor - 30W 2500lm - 3000K - Sort
Denne udendørslampe har både en bevægelsessensor og en skumringsrelæ. Sensorlampen bruger 30 watt og producerer 2200 lumen. Væglampen giver et stemningsfuldt, varmt hvidt lys på 3000 grader Kelvin. Væglampen er IP65-vandtæt. Det betyder, at den ikke tager skade af fugt og/eller støv. Londons spotlight kan vippes. Det giver dig mulighed for nemt og meget præcist at belyse bestemte områder på din ejendom. Væglampen er lavet af polykarbonat og aluminium.
Disse materialer er rustfrie og misfarves ikke. Det holder væglampen smuk i lang tid.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fleksibel kabeltilslutning
Flere kabelindgange i bunden, på siderne og på bagsiden sikrer, at du altid kan tilslutte kablaget fra den retning, der passer bedst. Forberedt til nem boring og takket være hjørnemonteringen anvendelig på mange forskellige steder.
• Bredt rækkevidde og fuldt justerbar retning
Spottet drejes 180° og vippes 125° for præcis lysretning. Bevægelsessensoren dækker 240° med en rækkevidde på 10 meter — ideel til indkørsel, hoveddør eller terrasse.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 84 W |
| Lysstrøm | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 84 W |
| Lysstrøm | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Væg |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Andre specifikationer
| Værelse | Have, Hall, Carport, Veranda, Pergola, Havehus, Toilet |
|---|---|
| Anvendelser | Kontor, Industri, Sundhedspleje, Uddannelse, Udendørs, Detailhandel, Arkitektonisk, Fitnesscenter, Rekreativt område |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 15000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.874 |
|---|---|
| Bredde | 87 mm |
| Højde | 189 mm |
| Længde | 198 mm |
| Monteringspladens bredde | 57 mm |
| Monteringspladens længde | 87 mm |
Generel
| EAN | 8720722713522 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret i henhold til installationsvejledningen |
Sensor
| Forsinkelsestid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
| Detekteringsvinkel | 360 ° |
| Lysfølsomhed | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 10 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Ja |
| Sensorindstillinger justerbare | Ja |
Emballage
| Emballagebredde | 175 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 210 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 84 W |
| Lysstrøm | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 84 W |
| Lysstrøm | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Væg |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Andre specifikationer
| Værelse | Have, Hall, Carport, Veranda, Pergola, Havehus, Toilet |
|---|---|
| Anvendelser | Kontor, Industri, Sundhedspleje, Uddannelse, Udendørs, Detailhandel, Arkitektonisk, Fitnesscenter, Rekreativt område |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 15000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.874 |
|---|---|
| Bredde | 87 mm |
| Højde | 189 mm |
| Længde | 198 mm |
| Monteringspladens bredde | 57 mm |
| Monteringspladens længde | 87 mm |
Generel
| EAN | 8720722713522 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret i henhold til installationsvejledningen |
Sensor
| Forsinkelsestid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
| Detekteringsvinkel | 360 ° |
| Lysfølsomhed | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 10 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Ja |
| Sensorindstillinger justerbare | Ja |
Emballage
| Emballagebredde | 175 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 210 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Downloads

London - Sensor-væglampe - 30 watt 2500 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort

London - Sensor-væglampe - 30 watt 2500 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 84 W |
| Lysstrøm | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Væg |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Andre specifikationer
| Værelse | Have, Hall, Carport, Veranda, Pergola, Havehus, Toilet |
|---|---|
| Anvendelser | Kontor, Industri, Sundhedspleje, Uddannelse, Udendørs, Detailhandel, Arkitektonisk, Fitnesscenter, Rekreativt område |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 1 |
| Skiftecyklusser | 15000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 0.874 |
|---|---|
| Bredde | 87 mm |
| Højde | 189 mm |
| Længde | 198 mm |
| Monteringspladens bredde | 57 mm |
| Monteringspladens længde | 87 mm |
Generel
| EAN | 8720722713522 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret i henhold til installationsvejledningen |
Sensor
| Forsinkelsestid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
| Detekteringsvinkel | 360 ° |
| Lysfølsomhed | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 10 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Ja |
| Sensorindstillinger justerbare | Ja |
Emballage
| Emballagebredde | 175 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 145 mm |
| Emballagelængde | 210 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |







