Luton - Sensor-væglampe - 40 watt 3300 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Produktinformation

Luton - Sensor-væglampe - 40 watt 3300 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Luton - Væglampe med sensor - 40W 3300lm - 3000K - Sort
Denne udendørslampe har to vipbare spotlights. Det giver dig mulighed for nemt at belyse bestemte områder i haven. Væglampen har også både en bevægelsessensor og en skumringsrelæ. Det betyder, at væglampen kun tænder, når du har brug for lys. Både bevægelsessensoren og skumringsrelæet er fuldt justerbare. Væglampen er fremstillet af aluminium og polykarbonat. Det betyder, at væglampen ikke ruster eller misfarves på grund af sol eller fugt.
Ved at bruge vandafvisende gummi og en sømløs finish er udendørslampen IP65-vandtæt. Ingen defekter forårsaget af fugt eller støv.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fleksibel kabeltilslutning
Flere kabelindgange i bunden, på siderne og på bagsiden sikrer, at du altid kan tilslutte kablaget fra den retning, der passer bedst. Forberedt til nem boring og takket være hjørnemonteringen anvendelig på mange forskellige steder.
• To uafhængigt justerbare spots — også velegnet til hjørnemontering
Hvert spot drejes 90° vandret og vippes 135° lodret, så de kan rettes uafhængigt mod det ønskede sted. Perfekt til hjørnemontering — belys to zoner på én gang fra ét punkt.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Luton - Væglampe med sensor - 40W 3300lm - 3000K - Sort
Denne udendørslampe har to vipbare spotlights. Det giver dig mulighed for nemt at belyse bestemte områder i haven. Væglampen har også både en bevægelsessensor og en skumringsrelæ. Det betyder, at væglampen kun tænder, når du har brug for lys. Både bevægelsessensoren og skumringsrelæet er fuldt justerbare. Væglampen er fremstillet af aluminium og polykarbonat. Det betyder, at væglampen ikke ruster eller misfarves på grund af sol eller fugt.
Ved at bruge vandafvisende gummi og en sømløs finish er udendørslampen IP65-vandtæt. Ingen defekter forårsaget af fugt eller støv.
• Kombineret bevægelses- og skumringssensor
Bevægelsessensoren og skumringsafbryderen arbejder sammen og kan ikke indstilles uafhængigt. Via sensoren bestemmer du ved hvilken lysstyrke lampen reagerer på bevægelse, og hvor længe den forbliver tændt efter sidste registrering.
• Støv- og stænktæt - IP65
Den høje IP-klassificering giver fremragende beskyttelse mod fugt og støv. Så du kan bruge LED-væglampen på badeværelset, i haven og i indkørslen uden problemer. Ingen defekter forårsaget af vejret.
• Varm hvid lysfarve - 3000K
Farvetemperaturen er kun et anelse lysere end varm hvid. Dette stemningsfulde lys er velegnet til hyggelige sommeraftener, men kan også bruges funktionelt, f.eks. når du kommer hjem om aftenen og har brug for lys.
• Fleksibel kabeltilslutning
Flere kabelindgange i bunden, på siderne og på bagsiden sikrer, at du altid kan tilslutte kablaget fra den retning, der passer bedst. Forberedt til nem boring og takket være hjørnemonteringen anvendelig på mange forskellige steder.
• To uafhængigt justerbare spots — også velegnet til hjørnemontering
Hvert spot drejes 90° vandret og vippes 135° lodret, så de kan rettes uafhængigt mod det ønskede sted. Perfekt til hjørnemontering — belys to zoner på én gang fra ét punkt.
• Moderne stil
De rene linjer giver væglampen et moderne look. Resultatet er et tidløst design, der passer til næsten enhver indretningsstil.
Vigtigste specifikationer
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 110 W |
| Lysstrøm | 3300 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 110 W |
| Lysstrøm | 3300 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Væg |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 185 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 172 mm |
| Emballagelængde | 220 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713539 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret i henhold til installationsvejledningen |
Sensor
| Forsinkelsestid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
| Detekteringsvinkel | 360 ° |
| Lysfølsomhed | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 10 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Ja |
| Sensorindstillinger justerbare | Ja |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 2 |
| Skiftecyklusser | 15000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 1.234 |
|---|---|
| Bredde | 82 mm |
| Højde | 170 mm |
| Længde | 116 mm |
| Monteringspladens bredde | 60 mm |
| Monteringspladens længde | 82 mm |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 110 W |
| Lysstrøm | 3300 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 110 W |
| Lysstrøm | 3300 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Væg |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 185 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 172 mm |
| Emballagelængde | 220 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713539 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret i henhold til installationsvejledningen |
Sensor
| Forsinkelsestid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
| Detekteringsvinkel | 360 ° |
| Lysfølsomhed | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 10 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Ja |
| Sensorindstillinger justerbare | Ja |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 2 |
| Skiftecyklusser | 15000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 1.234 |
|---|---|
| Bredde | 82 mm |
| Højde | 170 mm |
| Længde | 116 mm |
| Monteringspladens bredde | 60 mm |
| Monteringspladens længde | 82 mm |
Downloads

Luton - Sensor-væglampe - 40 watt 3300 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort

Luton - Sensor-væglampe - 40 watt 3300 lumen - Bevægelsesdetektor og skumringsrelæ - 3000K varm hvid - Sort
Anmeldelse
Vigtigste specifikationer
| IP-rate | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ækvivalent wattydelse | 110 W |
| Lysstrøm | 3300 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordledning | Ja |
|---|---|
| Placeringstype | Væg |
| Tilslutningsspænding | 220-240V AC |
| Egnet til indendørs udendørs | Indendørs og udendørs |
| Passer over centerbox | Nej |
Emballage
| Emballagebredde | 185 mm |
|---|---|
| Emballagehøjde | 172 mm |
| Emballagelængde | 220 mm |
| Mængde i emballagen | 1 |
| Mængde mastercarton | 6 |
Farve og materiale
| Farve | Sort |
|---|---|
| Materiale | Plast |
Generel
| EAN | 8720722713539 |
|---|---|
| Mærke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikater | CE, RoHs, EMC |
| Undtagelse fra garantien | Ikke installeret i henhold til installationsvejledningen |
Sensor
| Forsinkelsestid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Type sensor | PIR-bevægelsessensor, Skumringskontakt |
| Detekteringsvinkel | 360 ° |
| Lysfølsomhed | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor kan udskiftes | Nej |
| Detektionsafstand | 10 m |
| Hastighed af detektionsbevægelse | 0.6-1.5 m/s |
| Overskrivningstilstand for skumringsføler | Ja |
| Sensorindstillinger justerbare | Ja |
Lyskilde
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Farve-temperatur | 3000K |
| Udskiftelig lyskilde | Nej |
| Antal lyspunkter | 2 |
| Skiftecyklusser | 15000 |
| Energimærke | |
| Lysets farve | Varm hvid |
| Type lys | Direkte |
| Tiltning | Ja |
| Dæmpbar | Nej |
| Fatning | Integreret LED |
| Inklusive lyskilde | Ja |
Dimensioner og vægte
| Vægt | 1.234 |
|---|---|
| Bredde | 82 mm |
| Højde | 170 mm |
| Længde | 116 mm |
| Monteringspladens bredde | 60 mm |
| Monteringspladens længde | 82 mm |







