London - Sensor vägglampa - 30 watt 2500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Produktinformation

London - Sensor vägglampa - 30 watt 2500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
London - Vägglampa med sensor - 30W 2500lm - 3000K - Svart
Denna utomhuslampa har både en rörelsesensor och en skymningsbrytare. Sensorlampan förbrukar 30 watt och ger 2200 lumen. Vägglampan lyser med ett atmosfäriskt varmvitt ljus på 3000 grader Kelvin. Vägglampan är vattentät enligt IP65. Det innebär att den inte kan skadas av fukt och/eller damm. Londons spotlight är lutningsbar. Detta gör att du enkelt och mycket exakt kan belysa vissa områden på din fastighet. Vägglampan är tillverkad av polykarbonat och aluminium.
Dessa material är rostfria och missfärgas inte. Detta gör att vägglampan förblir vacker under lång tid.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Flexibel kabelanslutning
Flera kabelingångar i botten, på sidorna och på baksidan säkerställer att du alltid kan ansluta kablaget från den riktning som passar bäst. Förberedd för enkel borrning och tack vare hörnmonteringen användbar på många olika platser.
• Brett räckvidd och fullt justerbar riktning
Spotlighten vrids 180° och lutas 125° för exakt ljusriktning. Rörelsesensorn täcker 240° med en räckvidd upp till 10 meter — perfekt för uppfart, ytterdörr eller uteplats.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
London - Vägglampa med sensor - 30W 2500lm - 3000K - Svart
Denna utomhuslampa har både en rörelsesensor och en skymningsbrytare. Sensorlampan förbrukar 30 watt och ger 2200 lumen. Vägglampan lyser med ett atmosfäriskt varmvitt ljus på 3000 grader Kelvin. Vägglampan är vattentät enligt IP65. Det innebär att den inte kan skadas av fukt och/eller damm. Londons spotlight är lutningsbar. Detta gör att du enkelt och mycket exakt kan belysa vissa områden på din fastighet. Vägglampan är tillverkad av polykarbonat och aluminium.
Dessa material är rostfria och missfärgas inte. Detta gör att vägglampan förblir vacker under lång tid.
• Kombinerad rörelse- och skymningssensor
Rörelsesensorn och skymningsbrytaren samverkar och kan inte ställas in oberoende av varandra. Via sensorn bestämmer du vid vilken ljusstyrka lampan reagerar på rörelse och hur länge den förblir tänd efter senaste detektering.
• Damm- och stänkskyddad - IP65
Den höga IP-klassningen ger ett utmärkt skydd mot fukt och damm. Så du kan använda LED-vägglampan i badrummet, trädgården och på uppfarten utan problem. Inga defekter orsakade av väder och vind.
• Varmvit ljusfärg - 3000K
Färgtemperaturen är bara en touch ljusare än varmvitt. Detta stämningsfulla ljus passar för mysiga sommarkvällar, men kan även användas funktionellt, till exempel när du kommer hem på kvällen och behöver ljus.
• Flexibel kabelanslutning
Flera kabelingångar i botten, på sidorna och på baksidan säkerställer att du alltid kan ansluta kablaget från den riktning som passar bäst. Förberedd för enkel borrning och tack vare hörnmonteringen användbar på många olika platser.
• Brett räckvidd och fullt justerbar riktning
Spotlighten vrids 180° och lutas 125° för exakt ljusriktning. Rörelsesensorn täcker 240° med en räckvidd upp till 10 meter — perfekt för uppfart, ytterdörr eller uteplats.
• Modern stil
De rena linjerna ger vägglampan ett modernt utseende. Resultatet är en tidlös design som passar nästan alla inredningsstilar.
Viktiga specifikationer
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ekvivalent effekt | 84 W |
| Ljusflöde | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ekvivalent effekt | 84 W |
| Ljusflöde | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Vägg |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Andra specifikationer
| Rum | Trädgård, Hall, Carport, Veranda, Pergola, Trädgårdshus, Toalett |
|---|---|
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 15000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Vridbar | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.874 |
|---|---|
| Bredd | 87 mm |
| Höjd | 189 mm |
| Längd | 198 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 57 mm |
| Längd på monteringsplattan | 87 mm |
Generell
| EAN | 8720722713522 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Inte installerad enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Fördröjningstid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
| Detektionsvinkel | 360 ° |
| Ljuskänslighet | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 10 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Ja |
| Sensorinställningar justerbara | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 175 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 210 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 6 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ekvivalent effekt | 84 W |
| Ljusflöde | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ekvivalent effekt | 84 W |
| Ljusflöde | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Vägg |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Andra specifikationer
| Rum | Trädgård, Hall, Carport, Veranda, Pergola, Trädgårdshus, Toalett |
|---|---|
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 15000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Vridbar | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.874 |
|---|---|
| Bredd | 87 mm |
| Höjd | 189 mm |
| Längd | 198 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 57 mm |
| Längd på monteringsplattan | 87 mm |
Generell
| EAN | 8720722713522 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Inte installerad enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Fördröjningstid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
| Detektionsvinkel | 360 ° |
| Ljuskänslighet | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 10 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Ja |
| Sensorinställningar justerbara | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 175 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 210 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 6 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |
Downloads

London - Sensor vägglampa - 30 watt 2500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart

London - Sensor vägglampa - 30 watt 2500 lumen - Rörelsedetektor och skymningsrelä - 3000K varmvit - Svart
Recension
Viktiga specifikationer
| IP-hastighet | IP65 |
|---|---|
| Frekvens | 50/60Hz |
| Ekvivalent effekt | 84 W |
| Ljusflöde | 2500 lm |
| Driftstemperatur | -20°C ~ +40°C |
Installation
| Jordkabel | Ja |
|---|---|
| Placeringstyp | Vägg |
| Anslutningsspänning | 220-240V AC |
| Lämplig för inomhus och utomhus | Inomhus och utomhus |
| Passar över centerboxen | Nej |
Andra specifikationer
| Rum | Trädgård, Hall, Carport, Veranda, Pergola, Trädgårdshus, Toalett |
|---|---|
| Tillämpningar | Kontor, Industri, Hälso- och sjukvård, Utbildning, Utomhus, Detaljhandel, Arkitektur, Gym, Rekreationsområde |
Ljuskälla
| CRI | >80Ra |
|---|---|
| Färg-temperatur | 3000K |
| Ljuskälla utbytbar | Nej |
| Antal ljuspunkter | 1 |
| Växlingscykler | 15000 |
| Energimärkning | |
| Ljus färg | Varm Vit |
| Typ av ljus | Direkt |
| Vridbar | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Uttag | Integrerad LED |
| Inklusive ljuskälla | Ja |
Mått och vikter
| Vikt | 0.874 |
|---|---|
| Bredd | 87 mm |
| Höjd | 189 mm |
| Längd | 198 mm |
| Bredd på monteringsplattan | 57 mm |
| Längd på monteringsplattan | 87 mm |
Generell
| EAN | 8720722713522 |
|---|---|
| Märke | HOFTRONIC |
| Garanti | 5 år |
| Certifikat | CE, RoHs, EMC |
| Undantag från garanti | Inte installerad enligt beskrivningen i manualen |
Sensor
| Fördröjningstid | 10sek-3sek till 10min-2min (justerbar) |
|---|---|
| Typ av sensor | PIR rörelsesensor, Skymningsbrytare |
| Detektionsvinkel | 360 ° |
| Ljuskänslighet | <3-2000 LUX (justerbar) |
| Sensor som kan bytas ut | Nej |
| Detektionsavstånd | 10 m |
| Hastighet för detektionsrörelse | 0.6-1.5 m/s |
| Överskrivningsläge för skymningssensor | Ja |
| Sensorinställningar justerbara | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 175 mm |
|---|---|
| Förpackningens höjd | 145 mm |
| Förpackningens längd | 210 mm |
| Kvantitet i förpackningen | 1 |
| Kvantitet mastercarton | 6 |
Färg och material
| Färg | Svart |
|---|---|
| Material | Plast |






