Tumu Suspension System - Mounting kit - 100cm adjustable height
Product information

Tumu Suspension System - Mounting kit - 100cm adjustable height
Product information
Tumu Suspension System - Mounting kit - 100cm adjustable height
This mounting kit for the Tumu emergency light allows you to hang the lamp from the ceiling.
Tumu Suspension System - Mounting kit - 100cm adjustable height
This mounting kit for the Tumu emergency light allows you to hang the lamp from the ceiling.
Key specifications
All specifications
Key specifications
| Workingvoltage | 230 V |
|---|
Key specifications
| Workingvoltage | 230 V |
|---|
Other
| Applications | Office, Industry, Health Care, Education, Retail, Architectural, Gym, Warehousing |
|---|---|
| Room | Hall, Carport, Porch |
Color and material
| Color | White |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
Product Details
| Quantity | 1 |
|---|
General
| EAN | 8720722716660 |
|---|---|
| Brand | HOFTRONIC |
| Warranty | 4 year |
| Certifications | CE |
| Warranty exemption | Not installed or used according to the manual |
Key specifications
| Workingvoltage | 230 V |
|---|
Key specifications
| Workingvoltage | 230 V |
|---|
Other
| Applications | Office, Industry, Health Care, Education, Retail, Architectural, Gym, Warehousing |
|---|---|
| Room | Hall, Carport, Porch |
Color and material
| Color | White |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
Product Details
| Quantity | 1 |
|---|
General
| EAN | 8720722716660 |
|---|---|
| Brand | HOFTRONIC |
| Warranty | 4 year |
| Certifications | CE |
| Warranty exemption | Not installed or used according to the manual |

Tumu Suspension System - Mounting kit - 100cm adjustable height
Review
Key specifications
| Workingvoltage | 230 V |
|---|
Other
| Applications | Office, Industry, Health Care, Education, Retail, Architectural, Gym, Warehousing |
|---|---|
| Room | Hall, Carport, Porch |
Color and material
| Color | White |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
Product Details
| Quantity | 1 |
|---|
General
| EAN | 8720722716660 |
|---|---|
| Brand | HOFTRONIC |
| Warranty | 4 year |
| Certifications | CE |
| Warranty exemption | Not installed or used according to the manual |





